Lakrosařky chtějí dobýt Evropu. Před dvěma lety pomohl Čech, teď slibují bikiny

mih mih
20. 6. 2019 6:34
Dva roky nazpátek toužily po cestě na světový šampionát do Anglie a peníze sháněly, kde se dalo. Tentokrát české lakrosistky míří na mistrovství Evropy do Izraele. I nyní doufají, že doplní rozpočet o příspěvky fanoušků a zabojují o medaile. Odměny pro štědré přispěvovatele jsou lákavé.
České reprezentantky v lakrosu
České reprezentantky v lakrosu | Foto: Jakub Šafránek

I díky pomoci fotbalové hvězdy Petra Čecha, který lakrosistkám pomohl jejich výzvu zpropagovat a sehnat sponzory, se české reprezentantky na světovém šampionátu v roce 2017 skutečně objevily. V crowdfundingové kampani vybraly tehdy přes dvě stě tisíc a dojely si na ostrovy pro konečné desáté místo.

O co skromnější příspěvek letos před mistrovstvím Evropy potřebují, o to větší ambice mají. Na stránce Hit Hit chtějí pokořit metu 90 tisíc korun, ale do Izraele si chtějí dojet pro medaili.

"Rozpočet roční přípravy a startovného činí 1 500 000 Kč. Část uhradí Český lakrosový svaz a část jsme, jako vždy, rozpočítaly také mezi sebe. Bohužel nám ještě trocha chybí a proto k sobě hledáme nějaké další parťáky, kteří by se stali součástí našeho týmu a šli s námi do akce," píší na crowdfundingovém webu.

Fanoušci, kteří dívky podpoří, se mohou těšit na řadu zajímavých odměn. Nechybí mezi nimi individuální trénink s hvězdami národního týmu, masáž od hráček nebo speciální fotka v bikinách z izraelské pláže.

"Vybrané peníze bychom rády použily na úhradu všeho, co je s přípravou a výjezdem na takovýto šampionát spojené," vysvětlují lakrosistky.

V evropské konkurenci by rády potvrdily pověst špičkového týmu. Už v polovině července mají v plánu odletět do dějiště šampionátu. Na vybrání zbylé částky tak mají 27 dnů. Medailové boje pak vyvrcholí 25. července.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy