Lakrosařky chtějí dobýt Evropu. Před dvěma lety pomohl Čech, teď slibují bikiny

mih mih
20. 6. 2019 6:34
Dva roky nazpátek toužily po cestě na světový šampionát do Anglie a peníze sháněly, kde se dalo. Tentokrát české lakrosistky míří na mistrovství Evropy do Izraele. I nyní doufají, že doplní rozpočet o příspěvky fanoušků a zabojují o medaile. Odměny pro štědré přispěvovatele jsou lákavé.
České reprezentantky v lakrosu
České reprezentantky v lakrosu | Foto: Jakub Šafránek

I díky pomoci fotbalové hvězdy Petra Čecha, který lakrosistkám pomohl jejich výzvu zpropagovat a sehnat sponzory, se české reprezentantky na světovém šampionátu v roce 2017 skutečně objevily. V crowdfundingové kampani vybraly tehdy přes dvě stě tisíc a dojely si na ostrovy pro konečné desáté místo.

O co skromnější příspěvek letos před mistrovstvím Evropy potřebují, o to větší ambice mají. Na stránce Hit Hit chtějí pokořit metu 90 tisíc korun, ale do Izraele si chtějí dojet pro medaili.

"Rozpočet roční přípravy a startovného činí 1 500 000 Kč. Část uhradí Český lakrosový svaz a část jsme, jako vždy, rozpočítaly také mezi sebe. Bohužel nám ještě trocha chybí a proto k sobě hledáme nějaké další parťáky, kteří by se stali součástí našeho týmu a šli s námi do akce," píší na crowdfundingovém webu.

Fanoušci, kteří dívky podpoří, se mohou těšit na řadu zajímavých odměn. Nechybí mezi nimi individuální trénink s hvězdami národního týmu, masáž od hráček nebo speciální fotka v bikinách z izraelské pláže.

"Vybrané peníze bychom rády použily na úhradu všeho, co je s přípravou a výjezdem na takovýto šampionát spojené," vysvětlují lakrosistky.

V evropské konkurenci by rády potvrdily pověst špičkového týmu. Už v polovině července mají v plánu odletět do dějiště šampionátu. Na vybrání zbylé částky tak mají 27 dnů. Medailové boje pak vyvrcholí 25. července.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy