Lakers přerušili sérii porážek, Golden State i bez Curryho zdolali Atlantu

2. 3. 2016 8:46
Lakers po osmi porážkách zvítězili
Lakers po osmi porážkách zvítězili | Foto: Reuters

New York - Kvůli bolavému kotníku vynechal Stephen Curry třetí utkání v sezoně, ale i bez něho nejlepší tým NBA Golden State udolal Atlantu 109:105 po prodloužení. Pro basketbalisty Warriors to byla 43. domácí výhra za sebou.

Obhájci titulu zvládli prodloužení ve druhém zápase po sobě a v sezoně zvítězili ve všech pěti utkání, která skončila v normální hrací době remízou. Naopak Atlanta má v prodloužení bilanci 0:4.

Klíčový moment utkání přišel 41 sekund před koncem prodloužení, když za stavu 104:103 pro domácí Draymond Green trefil těžkou trojku v poslední vteřině časového limitu. Čtyřbodové manko už Hawks nesmazali. Green si v utkání připsal 15 bodů, 13 doskoků a devět asistencí. Jeho spoluhráč Klay Thompson byl nejlepším střelcem utkání s 26 body.

Miami prožilo nejlepší střelecký večer v klubové historii. Floridský celek střílel proti Chicagu s úspěšností 67,5 procenta a zvítězil 129:111. Hráči Heat proměnili 52 ze 77 pokusů z pole. Přesně takováhle čísla měl naposledy tým Utah Jazz v roce 2010. Vyšší úspěšnosti dosáhli za posledních 18 let pouze Los Angeles Clippers, kteří se 13. března 1998 dostali na 69,5 procenta. Pět hráčů Heat nastřílelo 17 a více bodů. Hassan Whiteside si zlepšil osobní rekord na 26 bodů, Joe Johnson ve svém druhém utkání v dresu Miami nastřílel 24 bodů.

"Měli jsme strašnou obranu. Nedonutili jsme je střílet trojky, dlouhé střely. Nechali jsme je dělat, co chtěli," povzdechl si Pau Gasol po utkání, po němž Chicago vypadlo z první osmičky ve Východní konferenci.

Po osmi prohrách v řadě zvítězili Los Angeles Lakers, kteří i bez Kobeho Bryanta přehráli Brooklyn 107:101. Hvězdou utkání byla dvojka loňského draftu D'Angelo Russell. Ten si zlepšil osobní rekord na 39 bodů, když trefil osm trojek včetně dvou v poslední minutě.

NBA:

Charlotte - Phoenix 126:92, Dallas - Orlando 121:108, Golden State - Atlanta 109:105 po prodl., LA Lakers - Brooklyn 107:101, Miami - Chicago 129:111, New York - Portland 85:104.

4. Denver 60 23 37 38,3
5. Minnesota 60 19 41 31,7