Lakers padli v poslední vteřině, nedali 20 trestných hodů

28. 11. 2012 8:00
Los Angeles Lakers na vlastní palubovce prohráli dvoubodovým hodem v poslední vteřině zápasu s basketbalisty Indiany.
Kobe Bryant nastoupil do zápasu s chřipkou.
Kobe Bryant nastoupil do zápasu s chřipkou. | Foto: Reuters

Los Angeles - George Hill zařídil svou střelou desetinu sekundy před koncem vítězství basketbalistů Indiany 79:77 v hale Los Angeles Lakers.

V podobně dramatické koncovce dalšího úterního zápasu NBA uhájila Philadelphia výhru 100:98 nad Dallasem.

Indiana dokázala zvítězit na půdě Lakers potřetí za sebou, přestože v první půli měli Pacers dvanáctiminutový úsek, v němž trefili jediný z 23 pokusů z pole. Domácí na tom však se střelbou nebyli o moc lépe, navíc neproměnili dvacet z 43 trestných hodů.

Nepomohl ani nemocný Bryant

Všechno možné pro odvrácení prohry dělal s chřipkou hrající Kobe Bryant, jenž vyrovnal trojkou 24 sekund před koncem zápasu na 77:77. V poslední vteřině se ale dokázal prosadit Hill, který rozhodl o sedmé výhře Pacers v sezoně.

Bryant nastřílel více než polovinu bodů svého týmu (40), doskočil deset míčů, ale připsal si i deset ztrát. Lakers nyní mají pod novým trenérem Mikem D´Antonim bilanci dvou výher a tří porážek.

Dallas nevyužil šanci na ještě větší zdramatizování duelu s Philadelphií. Mavericks prohrávali o dva body a měli k dispozici poslední útok. Necelé tři vteřiny před koncem byl faulován O.J. Mayo, který však neproměnil první trestný hod, a tak se druhý pokusil jen nahodit na koš. Míč se odrazil až na trojku k Jaemu Crowderovi, ale jeho střela obroučkou neprošla.

Bodová žeň v Houstonu, domácí jich nasázeli 117

V nejofenzivnějším utkání dne si Houston poradil s Torontem 117:101. Raptors už od začátku utkání ztráceli a po změně stran je definitivně potopil James Harden, který zkraje třetí části trefil tři trojky a svou jedenáctibodovou šňůrou završil povedenou smečí. Nakonec si připsal 24 bodů a 12 asistencí.

Phoenix přehrál Cleveland na jeho hřišti 91:78. Cavaliers ještě tři minuty před koncem třetí části vedli 59:57, ale zbytek předposlední čtvrtiny ovládli Suns 14:0 a z toho už se domácí nevzpamatovali. Nepomohlo jim ani 20 bodů a 18 doskoků Anderse Varejaa.

Minnesota vyhrála v Sacramentu 97:89. Ve vítězném mužstvu nasbíral Kevin Love 23 bodů a 24 doskoků.

Výsledky nočních zápasů NBA:

Cleveland - Phoenix 78:91, Houston - Toronto 117:101, LA Lakers - Indiana 77:79, Philadelphia - Dallas 100:98, Sacramento - Minnesota 89:97.

Utah 15 8 7 53,3
4. Minnesota 13 6 7 46,2