Lakers bez Bryanta propadli. Oklahoma nás ztrapnila, řekl kouč

20. 12. 2015 9:24
Basketbaloví Lakers bez Kobeho Bryanta prohráli v Oklahomě 78:118. V NBA se nedařilo ani druhému týmu z Los Angeles - Clippers nestačili na Houston.
Bez Kobeho Bryanta se Lakers nedařilo.
Bez Kobeho Bryanta se Lakers nedařilo. | Foto: Reuters

New York - Týmy z Los Angeles zažily v sobotním programu basketbalové NBA špatný večer. Clippers prohráli na palubovce trápícího se Houstonu 97:107, Lakers schytali bez Kobeho Bryanta debakl o 40 bodů v Oklahomě (78:118).

V Houstonu si domácí Rockets hned v úvodu vybudovali velký náskok a vedli až o 26 bodů. Hosté většinu druhé čtvrtiny strávili faulováním domácích pivotů, "posílali" je na čáru trestného hodu a ztrátu snížili, ale na obrat neměli a prohráli podruhé ve dvou dnech. Nejvíc potíží jim dělal Dwight Howard, autor 22 bodů a 14 doskoků.

"Chtěli na nás očividně od začátku vletět a rozhodnout brzy. A to se jim podařilo. Než jsme se vzpamatovali, tak jsme prohrávali o dvacet, a pak už to bylo těžké," řekl s 22 body nejlepší střelec hostů Blake Griffin.

Kouč Lakers: Oklahoma nás ztrapnila

Bryant chyběl Lakers kvůli bolavému ramenu, ale ani on by zřejmě porážce nezabránil. V domácí týmu sedm hráčů skórovalo proti outsiderovi dvouciferně, nejlepší z nich Kevin Durant se dostal na 22 bodů.

"Oklahoma nás ztrapnila. Vůbec jsme nebojovali a oni hráli s výrazně větším nasazením. My jsme jen užasle koukali na Duranta s (Russelem) Westbrookem a oni nám dávali jeden koš za druhým," řekl trenér Lakers Byron Scott.

New York Knicks využili únavy Chicaga a po výsledku 107:91 si připsali čtvrtou výhru v řadě. Bulls hráli v pátek čtyři prodloužení s Detroitem, než prohráli, a od poloviny první čtvrtiny následného duelu vypadali bez energie. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Carmelo Anthony s 27 body.

Výsledky NBA:

Houston - LA Clippers 107:97, Memphis - Indiana 96:84, New York - Chicago 107:91, Oklahoma City - LA Lakers 118:78, Washington - Charlotte 109:101.

4. Portland 28 11 17 39,3
5. Minnesota 26 10 16 38,5