Labounková vyhrála MS ve fourcrossu, muži přidali dvě medaile

ČTK ČTK
6. 7. 2018 23:27
Cyklistka Romana Labounková je poprvé mistryní světa ve fourcrossu. Zlato, které dnes vybojovala ve Val di Sole, přidala k dvěma stříbrům a dvěma bronzům z předchozích let. Na šampionátu v Itálii získali ještě Tomáš Slavík stříbro a Martin Nevrkla bronz, v mužském finále byl nejrychlejší Francouz Quentin Derbier. Devětadvacetiletá Labounková obhajovala ve Val di Sole loňské stříbro, ale dokonale využila toho, že na startu letos chyběla pětinásobná šampionka Caroline Buchananová z Austrálie. Ve finále předčila druhou Britku Natashu Bradleyovou i třetí Němku Raphaelu Richterovou a získala ve fourcrossu už pátou světovou medaili. Další cenný kov dokázala v minulosti na MS vybojovat i v bikrosu.
Romana Labounková
Romana Labounková | Foto: ČTK

MS ve fourcrossu na horských kolech ve Val di Sole (Itálie):

Muži: 1. Derbier (Fr.), 2. Slavík, 3. Nevrkla, …8. Brožík, 25. Penc, 31. Faistaver (všichni ČR).

Ženy: 1. Labounková (ČR), 2. Bradleyová (Brit.), 3. Richterová (Něm.).

 

Právě se děje

před 14 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy