Kvůli koronaviru bylo zrušeno MS v curlingu i finále Světového poháru běžkařů

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 3. 2020 8:26
Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 byly zrušeny další dvě velké sportovní akce, mistrovství světa v curlingu a finále Světového poháru v běžeckém lyžování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Luboš Vácha

Finále Světového poháru v běhu na lyžích se mělo v kanadském Canmore konat v závěru příštího týdne, ale Mezinárodní lyžařská federace (FIS) oznámila, že závody odvolala kvůli šíření koronaviru a s ním souvisejícím cestovním omezením. Den předtím FIS ze stejného důvodu zrušila sprinty v americkém Minneapolis plánované na úterý.

Sezonu SP by tak měly v sobotu a neděli uzavřít sprinty volnou a klasickou technikou v Québecu. Nebude už u toho devítičlenná česká výprava s trojicí reprezentantů Kateřinou Janatovou, Terezou Beranovou a Michalem Novákem, která se dnes z bezpečnostních důvodů vrací domů.

Aktualizujeme. 

Češky na MS v curlingu neodjedou

Dva dny před startem bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno také mistrovství světa žen v curlingu. Do bojů o cenné kovy i první body do kvalifikace na olympijské hry v Pekingu 2022 měly v kanadském Prince George zasáhnout i Češky vedené skipkou Annou Kubeškovou.

Šampionát měl začít v sobotu. "Není možné mistrovství uspořádat, nedokázali bychom v rychle se vyvíjející situaci zajistit bezpečnost všech," uvedla šéfka Světové curlingové federace Kate Caithnessová.

Olympijská kvalifikace je založena na bodovém zisku z letošního MS a šampionátu v roce 2021. Světová federace nyní bude muset postupový systém přehodnotit.

Titul měly na MS obhajovat Švýcarky, Češky loni nehrály. Nejlepším českým výsledkem žen na šampionátu je šesté místo z roku 2018.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy