Kvůli koronaviru bylo zrušeno MS v curlingu i finále Světového poháru běžkařů

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 3. 2020 8:26
Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 byly zrušeny další dvě velké sportovní akce, mistrovství světa v curlingu a finále Světového poháru v běžeckém lyžování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Luboš Vácha

Finále Světového poháru v běhu na lyžích se mělo v kanadském Canmore konat v závěru příštího týdne, ale Mezinárodní lyžařská federace (FIS) oznámila, že závody odvolala kvůli šíření koronaviru a s ním souvisejícím cestovním omezením. Den předtím FIS ze stejného důvodu zrušila sprinty v americkém Minneapolis plánované na úterý.

Sezonu SP by tak měly v sobotu a neděli uzavřít sprinty volnou a klasickou technikou v Québecu. Nebude už u toho devítičlenná česká výprava s trojicí reprezentantů Kateřinou Janatovou, Terezou Beranovou a Michalem Novákem, která se dnes z bezpečnostních důvodů vrací domů.

Aktualizujeme. 

Češky na MS v curlingu neodjedou

Dva dny před startem bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno také mistrovství světa žen v curlingu. Do bojů o cenné kovy i první body do kvalifikace na olympijské hry v Pekingu 2022 měly v kanadském Prince George zasáhnout i Češky vedené skipkou Annou Kubeškovou.

Šampionát měl začít v sobotu. "Není možné mistrovství uspořádat, nedokázali bychom v rychle se vyvíjející situaci zajistit bezpečnost všech," uvedla šéfka Světové curlingové federace Kate Caithnessová.

Olympijská kvalifikace je založena na bodovém zisku z letošního MS a šampionátu v roce 2021. Světová federace nyní bude muset postupový systém přehodnotit.

Titul měly na MS obhajovat Švýcarky, Češky loni nehrály. Nejlepším českým výsledkem žen na šampionátu je šesté místo z roku 2018.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy