Berdych i Kvitová jsou ve finále, Hlaváčková už má titul

Kvitovou nezastavil déšť ani australská svalovkyně
Petra Kvitová nezačala semifinále se Samnthou Stosurovou dobře, hned přišla o podání.
Jenže ani Australanka, která je na okruhu známá pro svou mužnou muskulaturu, nedokázala první gem odpodávat dobře.
Rodačka z Bílovce dokonce otočila a dostala se do vedení 3:1.
Australanka získal v nervózní první sadě nakonec jen tři gemy.
Aktualizováno 4. 10. 2014 16:56
Česká tenistka Petra Kvitová proklouzla do finále turnaje v Pekingu, když zvládla pětisetovou bitvu s Australankou Samanthou Stosurovou.

Peking - Druhé finále za sebou si zahraje česká tenistka Petra Kvitová. Světová trojka si po turnaji ve Wu-chanu zahraje také o titul v Pekingu, když v semifinálově bitvě přetlačila Australanku Samanthu Stosurovou 6:3, 5:7 a 6:2.

O čtvrtý letošní turnajový triumf si rodačka z Bílovce zahraje proti Rusce Marii Šarapovové, která porazila Srbku Anu Ivanovičovou 6:0 a 6:4.

Utkání jsme sledovali online ZDE.

Do finále se podívá i Tomáš Berdych, který si věděl rady se Slovákem Martinem Kližanem a vyprovodil ho výsledkem 6:4 a 6:1. Český hráč neztratil na turnaji ani set, ve finále se potká s jedničkou Novakem Djokovičem. Utkání jsme sledovali online ZDE

Třetím českým sobotním úspěchem je pak triumf Andrey Hlaváčkové v deblové části turnaje, kde česká tenistka společně s Šuaj Pcheng porazily pár Sania Mirzaová, Cara Blacková 6:4, 6:4. Pro Hlaváčkovou to je první trofej od rozchodu s dlouholetou deblovou partnerkou Lucií Hradeckou.

Kvitová nezvládla druhou sadu

Česká tenistka vstupovala do zápasu proti jednadvacáté hráčce světového žebříčku s vidinou toho, že ji dosud porazila v šesti ze sedmi vzájemných zápasů.

Na začátku utkání ale Kvitová nepůsobila jistě, často se na servisu dostávala do problémů, avšak dařilo se jí brejkboly odvracet. Rozhodující moment přišel v osmé hře, ve které Kvitová sebrala Stosurové podání a brejk poté potvrdila.

Přestávka mezi prvním a druhým setem se pak protáhla na půl hodinu, jelikož pořadatelé kvůli dešti zatahovali střechu. Odpočinek svědčil mnohem víc Australance, která od začátku druhého dějství Kvitovou přehrávala. Sedm brejkbolů sice neproměnila, ve dvanácté hře už ale ano. Set získala poměrem 7:5.

Výkon Kvitové nevypadal nejlépe ani na začátku třetí sady. Češka hodně chybovala a měla horší úspěšnost podání, než její sokyně. Jenže rozhodující momenty zvládla lépe. Od stavu 2:2 získala čtyři hry v řadě a utkání zakončila tím nejstylovějším způsobem, tedy esem.

Berdych se s Kližanem nepáral

Z Kližana šel před utkáním s Berdychem strach, ve čtvrtfinále totiž senzačně vyřadil Rafaela Nadala. Proti českému hráči ale držel krok jen do desáté sady prvního setu, kdy poprvé ztratil servis a tím i celou sadu poměrem 4:6.

Český tenista i v druhém setu skvěle servíroval a nepouštěl soupeře k šancím otočit zápas. Naopak Kližanovi postupně ubývaly síly, možná i vinou podklouznutí ze začátku duelu, po kterém si musel zraněný kotník nechat ošetřit.

Berdych se tak rychle dostal do vedení 3:1 a tím slovenského protihráče definitivně zlomil.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):

Muži (dotace 3,755.065 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Berdych (3-ČR) - Kližan (SR) 6:4, 6:1, Djokovič (1-Srb.) - Murray (6-Brit.) 6:3, 6:4.

Ženy (5,427.105 dolarů):

Kvitová (3-ČR) - Stosurová (Austr.) 6:3, 5:7, 6:2, Šarapovová (4-Rus.) - Ivanovičová (9-Srb.) 6:0, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Pcheng Šuaj (5-ČR/Čína) - Blacková, Mirzaová (2-Zimb./Indie) 6:4, 6:4.