Kvitová Zakopalovou nešetřila a povolila jí jediný gem

23. 8. 2013 20:05
Česká tenistka Petra Kvitová je ve finále turnaje v New Havenu. Porazila krajanku Kláru Zakopalovou.
Petra Kvitová se s Klárou Zakopalovou nemazlila
Petra Kvitová se s Klárou Zakopalovou nemazlila | Foto: Reuters

New Haven - Žádné slitování neměla česká tenistka Petra Kvitová s kamarádkou z Fed Cupu Klárou Zakopalovou, když ji v pátečním semifinále turnaje v New Havenu porazila 6:0 a 6:1.

Dlouho to navíc vypadalo, že světová devítka nadělí Zakopalové rovnou dva kanáry, ale pražské rodačce se povedlo v závěru snížit na 1:5.

Ve finále se Kvitová utká s Rumunkou Simonou Halepovou, která vyřadila čtyřnásobnou šampionku z New Havenu Dánku Caroline Wozniackou 6:2 a 7:5.

"Jsem ráda, že jsem konečně dokázala vyhrát ve dvou setech. Těch třísetových zápasů už bylo moc a už mě na to každý upozorňoval. Hraje se mi tady skvěle, je tady krásné prostředí, moc se těším na finále," řekla v rozhovoru po utkání Kvitová.

Zakopalová ovlivnila úvod zápasu vlastními chybami a rychle přišla o servis. Kvitová poté vycítila šanci, přidala vítězné údery a rychle ovládla první set poměrem 6:0.

Kvitová: Škoda, že to bylo proti kamarádce

Druhý set začal obdobně. Kvitová dominovala na servisu, naopak 33. hráčka světa ztratila servis a pustila soupeřku do vedení 3:0. První bod se jí podařilo získat až v šesté hře druhého setu. V následném gemu Kvitová proměnila třetí mečbol a postoupila do finále.

"Je trochu smutné, že jsem tu sérii tří setů prolomila až proti mé kamarádce z Čech," povzdychla si rodačka z Bílovce.

"Dneska hrála fantastický tenis bez chyb. Všechno jí vycházelo, můžu jí jen pogratulovat. Přeji jí štěstí do dalšího zápasu, s takovou hrou může porazit každého," citovaly Zakopalovou pořadí WTA internetové stránky turnaje.

Kvitová tak stále může obhájit loňské vítězství na tomto turnaji. Letos má zatím na kontě jen jeden titul z únorového turnaje v Dubaji.

Tenisový turnaj žen v New Havenu v USA (tvrdý povrch, dotace 690.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Kvitová (3-ČR) - Zakopalová (ČR) 6:0, 6:1, Halepová (Rum.) - Wozniacká (4-Dán.) 6:2, 7:5.