Kvitová věří, že bude po nemoci ve Wimbledonu stoprocentní

ČTK ČTK
28. 6. 2015 14:32
Petra Kvitová se chystá na obhajobu triumfu ve Wimbledonu.
Petra Kvitová při tréninku na Wimbledonu.
Petra Kvitová při tréninku na Wimbledonu. | Foto: Reuters

Londýn - Dva dny před svým vstupem do Wimbledonu teniska Petra Kvitová ještě posmrkávala. Obhájkyně titulu na trávě v All England Clubu ale doufá, že na úterní první kolo bude stoprocentně připravena. Světová dvojka týden před Wimbledonem léčila nachlazení. Od soboty do čtvrtka na kurtech nebyla a do turnaje vstoupí bez odehraného zápasu na trávě.

Den ode dne se cítí lépe

"Každým dnem je to lepší. Snažím se dostat do formy a doufám, že na první kolo budu stoprocentní," uvedla dnes Kvitová na tradiční tiskové konferenci pro obhájce titulu. "Je krásné být zpět, celý rok mi Wimbledon chyběl," řekla anglicky.

Česky ke svému stavu doplnila, že s nemocí ještě trochu bojuje. Měla trochu skelné oči a smrkala. "Ale to už je nic proti tomu, co jsem měla," řekla. "Vzalo mi to trochu energie a snažím se to doplnit, ale není to ani hrozné. Je začátek turnaje a nemusím hrát hned úplně nejlépe, super."

K prvnímu kolu nastoupí coby obhájkyně titulu v úterý od 14:00 českého času na centrkurtu. Její soupeřkou bude třiadvacetiletá Nizozemka Kiki Bertensová.

Nemoc přišla před Eastbourne

Kvitová onemocněla minulý týden krátce po příjezdu na turnaj v Eastbourne, z kterého se pak odhlásila. "Začalo mě hodně bolet v krku, bolela mě i hlava a přešlo to do rýmy. Bylo to opravdu hodně nepříjemné," řekla. Proto zůstala v posteli a čtyři dny odpočívala. "Neměla jsem teplotu, což bylo dobré. Nemusela jsem brát antibiotika, takže to byla ještě ta lepší varianta," řekla pětadvacetiletá hráčka z Fulneku.

Na kurt se vrátila ve čtvrtek, necelý týden před svým prvním zápasem ve Wimbledonu. S trenérem Davidem Kotyzou se snaží najít rytmus a pohodu na oblíbené trávě. "Tréninky jdou jakžtakž, ale že by to bylo abnormálně super, to se říct nedá. Reflexy, že to po trávě sklouzne strašně rychle, tak to tam ještě není."

Fakt, že se hraje na trávě, je pro Kvitovou vzhledem k prodělané nemoci dobrou zprávou. "Vím, že to mám ráda, že se mi tu většinou daří. To by mi mohlo trošku dodat extra energii. Je to možná výhoda v tom, že nehrajeme velké výměny," prohlásila. "Nestihla jsem odehrát ani jeden zápas, což na sebedůvěře nedodává, ale možná bylo lepší nehrát než prohrát v prvním kole. Uvidíme, jak se s tím poperu."

První zápas uvidí i rodiče

Roli obhájkyně titulu zažije už podruhé. Rok po triumfu v roce 2011 došla do čtvrtfinále. "Pamatuju si, že jsem pocity tehdy neměla nic moc. Bylo to takové spíš přes sílu, zabržděné. První zápas jsem zvládla, došla jsem potom i docela daleko, ale necítila jsem se nějak extra dobře."

Před prvním zápasem bude zase nervózní a bude se muset vypořádat s tlakem. "Až vstoupím v úterý na centrkurt, tak tam tyhle pocity budou. Na druhou stranu si pořád si říkám, že něco obhajovat je krásný úspěch," usmála se.

Na první zápasy přijedou její rodiče, což vítězku šestnácti turnajů WTA Tour těší. Aby je a fanoušky nezklamala, zkusí nasát vítěznou náladu z loňska a podívá se na pár svých utkání. "Nevím, jestli na finále, ale nějaký zápas z loňska si určitě pustím. Finále je speciální, možná jen na pár míčků, spíš třeba semifinále s Luckou (Šafářovou) nebo zápas s Bárou (Strýcovou). Možná něco trochu rychlejšího," řekla Kvitová.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy