Kvitová se těší na trávu. I když z ní bolí zadek

ČTK ČTK
17. 6. 2015 16:35
Tenistka Petra Kvitová má před sebou podruhé v kariéře na dohled výzvu v podobě obhajoby grandslamového titulu.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Praha - Tenistka Petra Kvitová má před sebou podruhé v kariéře na dohled výzvu v podobě obhajoby grandslamového titulu. Před rokem podruhé dobyla slavný Wimbledon a dnes vyrazila do Anglie, kde světovou dvojku ještě před turnajem v All England Clubu čeká příští týden test na trávě v Eastbourne.

Od jejího druhého triumfu ve Wimbledonu už uběhlo skoro dvanáct měsíců. "Ten čas letí strašně rychle. Vlastně ani nebyla šance si to moc vychutnat, jak běží turnaje dál a dál a pořád se hraje," řekla Kvitová v telefonickém rozhovoru ČTK.

Při balení na travnatou štaci se jí rozzářil usměv na rtech o trochu víc. Do tašek přidala vedle obvyklého vybavení více věcí v bílé barvě. "Bílou mám ráda a k trávě patří. Líbí se mi, že Wimbledon zachovává pravidlo a všichni hrají v bílém," řekla.

Na druhou stranu zelenou tolik v oblibě nemá. "Na oblečení zelenou moc nenosím, ale na kurtu působí příjemně," řekla pětadvacetiletá hráčka z Fulneku.

Na trávě to víc píše

Zelený pažit je ale pro Kvitovou povrchem zaslíbeným. Díky ranám ze své levačky a nižším odskokům soupeřky doslova ničí. To loni demonstrovala nejvíce ve finále Wimbledonu, v kterém deklasovala Kanaďanku Eugenii Bouchardovou.

"Je to propojené s mým stylem. Hraju placatější údery a holky s tím mají problém. A taky víc píše levácký servis," uvažovala, proč na trávě ožívá více než jinde. Sama ale potřebuje čas, aby si na specifický pohyb na trávě zvykla. "Vždycky to chvilku trvá, bolí z toho zadek a docela nohy, ale pak je to hra na příjemném koberečku," řekla.

Po vyřazení v osmifinále antukového Roland Garros měla pár dnů volna. "Potřebovala jsem vyhnat z hlavy tu blbou prohru z Paříže," vrátila se k třísetové porážce s pozdější semifinalistkou Timeou Bacsinszkou ze Švýcarska. V Monaku chodila na procházky a užívala tepla u bazénu. "Moře bylo ještě studené," uvedla.

Zase má chuť do tenisu

Bez rakety nabrala novou energii do přípravy. "Odpočinek prospěl a zase jsem získala chuť do tenisu. A věřím, že na trávě to bude výsledkově o trošku lepší," doufala. Už začala pracovat s kondičním trenérem Davidem Vydrou, kterého angažovala po French Open. "Měla jsem ale jen deset dnů přípravy a spíš se mě zatím snažil poznat. Má cit, aby to nepřetáhl, nebo to nebylo málo. Zatím to je super," řekla.

S trenérem Davidem Kotyzou opět hráli na umělé trávě a kvůli dešti občas i v hale. Jen trénink na zdi letos neměla. "Ale fotbálek i nohejbálky na trávě jo. Všechno proběhlo, jak mělo," řekla a zaklepala, že zdravotně se cítí v pořádku. "To je ta nejlepší zpráva. Tělo je sice unavené z přípravy, ale to je normální," řekla.

Testem na trávě pro ni bude opět turnaj v Eastbourne, kde hrála v minulosti finále, ale také vypadla v 1. kole. "Nemám ráda začátky turnajů, to víte. A teď navíc ještě nevím, jak na tom na trávě jsem," řekla a dodala: "Beru to hlavně jako přípravu. Každý kolo pomůže, ale důležitý bude, abych potom mohla předvést výkon ve Wimbledonu."

Bydlet bude jinde

Už ví, že při Wimbledonu bude se svým týmem opět bydlet v pronajatém domě, ale jiném než loni.

"Sousedi rekonstruují, takže by tam nebyl klid, ale budeme blíž ke kurtům a nejsem pověrčivá, takže mi to je jedno," řekla Kvitová. A jako obhájkyně má jednu jistotu, do turnaje vstoupí v úterý v zahajovacím utkání na centrkurtu. "To už vlastně vím rok a je hezké mít jasno. Vše můžu dobře naplánovat," podotkla Kvitová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy