Kvitová se stala podruhé v kariéře Sportovcem roku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 12. 2014 23:05
Stejně jako v roce 2011 dovedl Petru Kvitovou triumf ve Wimbledonu a Fed Cupu k vítězství v novinářské anketě Sportovec roku.
Petra Kvitová s trofejí pro vítězku ankety Sportovec roku.
Petra Kvitová s trofejí pro vítězku ankety Sportovec roku. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Stejně jako v roce 2011 dovedl Petru Kvitovou triumf ve Wimbledonu a Fed Cupu k vítězství v novinářské anketě Sportovec roku.

Čtyřiadvacetiletá tenistka tak prodloužila nadvládu žen v nejpopulárnější sportovní anketě u nás. Posledním mužským vítězem se stal v roce 2005 Jaromír Jágr.

Druhá skončila snowboardcrossařka Eva Samková, která zaostala za Kvitovou o pouhých deset bodů, což je historicky nejmenší rozdíl od vítěze, třetí byla rychlobruslařka Martina Sáblíková. Kvitová tak za sebou nechala obě zlaté medailistky z olympijských her v Soči.

Porazit obě vítězky ze Soči? Nemožné

Nejlepším týmem pak byly vyhlášeny české tenistky, které i s Kvitovou vyhrály Fed Cup.

"Nejen ta desítka, ale i na dalších místech to bylo hodně nabité, porazila jsem obě dvě olympijské vítězky, což bych normálně považovala za nemožné. Je to pro mě velká pocta," přiznala Kvitová na tiskové konferenci po vyhlášení výsledků ankety.

"Ta konkurence byla letos mnohem větší než v roce 2011, takže si i toho vítězství vážím víc. Je až neskutečné, že jsem za sebou nechala obě holky (Samkovou a Sáblíkovou) a navíc jsme spolu s holkami za sebou nechaly i biatlonisty, kteří měli na olympiádě tolik medailí," dodala.

Skokanka Rezková-Hübnerová legendou 

Sportovní legendou se stala in memoriam Miloslava Rezková-Hübnerová, olympijská vítězka ve skoku do výšky z roku 1968. Nejlepším sportovcem roku v juniorské kategorii se stala juniorská mistryně světa na 10 km chůze Anežka Drahotová.

Výsledky:

Jednotlivci: 1. Petra Kvitová (tenis) 1530 bodů, 2. Eva Samková (snowboarding) 1520, 3. Martina Sáblíková (rychlobruslení) 1393, 4. Ondřej Moravec 1260, 5. Gabriela Soukalová (oba biatlon) 1150, 6. Barbora Špotáková (atletika) 912, 7. König (silniční cyklistika) 826, 8. Lukáš Krpálek (judo) 790, 9. Ondřej Synek (veslování) 737, 10. Tomáš Berdych (tenis) 591.

Kolektivy: 1. tenisový tým ČR (Kvitová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková, Klára Koukalová, Barbora Záhlavová-Strýcová, Petr Pála) 467, 2. smíšená štafeta biatlonistů (Moravec, Soukalová, Jaroslav Soukup, Veronika Vítková) 377, 3. fotbalový tým ČR 248.

Junioři: 1. Anežka Drahotová 105, 2. Jan Sýkora (oba atletika) 91, 3. Alexander Choupenitch (šerm) 69.

Sportovní legenda 2014: Miloslava Rezková - Hübnerová (atletika).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy