Kvitová i Šafářová vyhrály, Česko vede 2:0

Petra Kvitová vybojovala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu pro český tým po výhře nad Australankou Jarmilou Gajdošovou první bod.
Výborně! Český fedcupový tým se raduje, protože ve čtvrtfinále vyřadil Austrálii.
Dva body získala Petra Kvitová. Nejprve v sobotu porazila Jarmilu Gajdošovou, v neděli pak přidala rozhodující třetí bod proti Samanthě Stosurové.
Jarmila Gajdošová v sobotu nestačila a prohrála s Kvitovou po setech 6:7 (2:7) a 3:6.
Česká jednička tak vyhrála svůj 17. a 18. zápas dvouhry ve Fed Cupu.
David Procházka
9. 2. 2013 17:45
České tenistky Petra Kvitová a Lucie Šafářová vyhrály sobotní dvouhry utkání 1. kola Fed Cupu proti Austrálii a po prvním dni tak vedou 2:0.

Ostrava - Petra Kvitová i Lucie Šafářová zvládly v ostravské ČEZ Areně své sobotní dvouhry v 1. kole Fed Cupu proti Austrálii.

Nejprve česká jednička Petra Kvitová zvítězila nad Jarmilou Gajdošovou a po ní po velkém boji uspěla i Lucie Šafářová, která zdolala Samanthu Stosurovou. Česko tak vede po prvním dnu 2:0.

Kvitová se s Gajdošovou trápila jen v prvním setu

V úvodu zápasu byla Kvitová podle vlastních slov nervózní, také proto prohrávala 2:4. V závěru setu se ale vzpamatovala a vyhrála důležitý tiebreak 7:2.

Ve druhé sadě získala česká jednička rychle náskok 4:1, a přestože si závěr malinko zkomplikovala ztrátou podání, tak zápas už nepustila a po 97 minutách získala pro český tým důležitý první bod. Pro Šafářovou tak ve druhém utkání se Stosurovou i tolik potřebný klid.

Šafářová zlomila Stosurovou v tiebreacích

To, co se odehrávalo na dvorci ve druhém utkání mezi Šafářovou a australskou jedničkou Stosurovou, byl pořádný thriller. Obě tenistky ztratily v první sadě třikrát svůj servis, Stosurová vedla 3:0 a 4:1, vzápětí prohrávala 5:6 a na servis šla Šafářová.

Přesto rozhodoval tiebreak. V něm vedla Australanka 6:4, celkem v prvním setu nevyužila čtyři setboly a nakonec se radovala Šafářová po 82 minutách po výhře 8:6 a prvním proměněném setbolu.

Druhý set byl z pohledu brejkbolů mnohem klidnější. Stosurová sebrala Šafářové servis za stavu 1:1, ale brněnská rodačka srovnala hned vzápětí na 2:2. Od té chvíle až do koncovky si obě hráčky své podání vcelku přesvědčivě držely.

Za stavu 5:5 však Šafářová ztratila svůj servis, když Australanka proměnila svůj třetí brejkbol v gamu. Vzápětí však česká dvojka soupeřce oplatila a proměněným druhým brejkbolem zápas dovedl do druhého tiebreaku. V něm měla od začátku navrch Šafářová a výhodu už nepustila a získala pro český tým druhý bod.