Kvitová je zlatý důl. Jen pět sportovkyň vydělalo víc peněz

Podívejte se na desítku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa za fiskální rok 2014/15 tak, jak ji sestavil časopis Forbes. Mezi světovou elitu se dostala i loňská vítězka z Wimbledonu Petra Kvitová.
I když se jí v posledních měsících tolik nedaří, řadí Petru Kvitovou loňské vítězství ve Wimbledonu, na celkově třech turnajích a podíl na českém triumfu ve Fed Cupu na šesté místo mezi nejvíce vydělávajícími sportovkyněmi fiskálního roku 2014/2015. Žebříček za období mezi červnem 2014 a červnem 2015 vytvořil časopis Forbes.
Vítězka ankety Sportovec roku 2014 si  vydělala celkem 7,7 milionu dolarů (podle aktuálního kurzu 187 milionů korun).
Maria Šarapovová se v minulém roce vrátila do skvělé formy a vítězstvím na French Open potvrdila, že není už jen "pěkná tvářička", která si vydělává hlavně reklamou. Především díky tomu, že je usměvavá, komunikativní a neztratí se ani jako příležitostná modelka, se Ruska drží už jedenáct let za sebou na čele "hitparády" výdělku ženských sportovkyň.
Loni si přišla na 29,7 mil. USD (720 mil. Kč). Ovšem v celkovém žebříčku výdělku všech sportovců ji to řadí až na 26. místo. Lídr Floyd Mayweather utržil v ringu desetkrát tolik. Konkrétně 300 milionů dolarů (7,26 miliardy korun).
Foto: twitter.com
Sport Sport
13. 8. 2015 12:47
Podívejte se na desítku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa za fiskální rok 2014/15 tak, jak ji sestavil časopis Forbes. Mezi světovou elitu se dostala i loňská vítězka z Wimbledonu Petra Kvitová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy