Kvitová je zlatý důl. Jen pět sportovkyň vydělalo víc peněz

Podívejte se na desítku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa za fiskální rok 2014/15 tak, jak ji sestavil časopis Forbes. Mezi světovou elitu se dostala i loňská vítězka z Wimbledonu Petra Kvitová.
I když se jí v posledních měsících tolik nedaří, řadí Petru Kvitovou loňské vítězství ve Wimbledonu, na celkově třech turnajích a podíl na českém triumfu ve Fed Cupu na šesté místo mezi nejvíce vydělávajícími sportovkyněmi fiskálního roku 2014/2015. Žebříček za období mezi červnem 2014 a červnem 2015 vytvořil časopis Forbes.
Vítězka ankety Sportovec roku 2014 si  vydělala celkem 7,7 milionu dolarů (podle aktuálního kurzu 187 milionů korun).
Maria Šarapovová se v minulém roce vrátila do skvělé formy a vítězstvím na French Open potvrdila, že není už jen "pěkná tvářička", která si vydělává hlavně reklamou. Především díky tomu, že je usměvavá, komunikativní a neztratí se ani jako příležitostná modelka, se Ruska drží už jedenáct let za sebou na čele "hitparády" výdělku ženských sportovkyň.
Loni si přišla na 29,7 mil. USD (720 mil. Kč). Ovšem v celkovém žebříčku výdělku všech sportovců ji to řadí až na 26. místo. Lídr Floyd Mayweather utržil v ringu desetkrát tolik. Konkrétně 300 milionů dolarů (7,26 miliardy korun).
Foto: twitter.com
Sport Sport
13. 8. 2015 12:47
Podívejte se na desítku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa za fiskální rok 2014/15 tak, jak ji sestavil časopis Forbes. Mezi světovou elitu se dostala i loňská vítězka z Wimbledonu Petra Kvitová.
 

Právě se děje

před 12 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy