Kuvajtský šajch Sabah byl odsouzen k šesti měsícům vězení

ČTK ČTK
11. 12. 2015 18:23
Jeden z nejmocnějších lidí v zákulisí mezinárodního sportu - kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který je předsedou asijského olympijského výboru musí na půl roku za mříže.
Olympijské kruhy - ilustrační foto.
Olympijské kruhy - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kuvajt - Kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který patří mezi nejvlivnější muže v mezinárodní sportovní politice, byl podle kuvajtského tisku odsouzen k šesti měsícům vězení kvůli svým výrokům v tři roky starém televizním pořadu.

Předseda asijského olympijského výboru a člen výkonného výboru Mezinárodní fotbalové federace FIFA v televizi i přes zákaz prokuratury obvinil tehdejšího kuvajtského premiéra z osnování vládního spiknutí a praní špinavých peněz.

Člen kuvajtské královské rodiny odmítl jakékoli provinění a prohlásil, že se proti trestu odvolá. "Jde o osobní útok, který je bohužel příznačný pro současný vztah mezi Kuvajtem a sportovním hnutím," řekl Sabah. "Podle kuvajtské demokratické ústavy je mým právem svobodně vyjádřit svůj názor, což jsem přesně udělal," dodal.

Sabah je považován za důležitou osobu v únorových volbách nového předsedy FIFA, v níž podporuje bahrajnského šajcha Salmána bin Ibráhíma Chalífu. Minulý měsíc se zúčastnil valného shromáždění Evropských olympijských výborů v Praze. Kuvajt má v současnosti kvůli vměšování státu do sportu pozastavené členství v MOV i ve FIFA.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy