Kuvajtský šajch Sabah byl odsouzen k šesti měsícům vězení

ČTK ČTK
11. 12. 2015 18:23
Jeden z nejmocnějších lidí v zákulisí mezinárodního sportu - kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který je předsedou asijského olympijského výboru musí na půl roku za mříže.
Olympijské kruhy - ilustrační foto.
Olympijské kruhy - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kuvajt - Kuvajtský šajch Ahmad Fahad Sabah, který patří mezi nejvlivnější muže v mezinárodní sportovní politice, byl podle kuvajtského tisku odsouzen k šesti měsícům vězení kvůli svým výrokům v tři roky starém televizním pořadu.

Předseda asijského olympijského výboru a člen výkonného výboru Mezinárodní fotbalové federace FIFA v televizi i přes zákaz prokuratury obvinil tehdejšího kuvajtského premiéra z osnování vládního spiknutí a praní špinavých peněz.

Člen kuvajtské královské rodiny odmítl jakékoli provinění a prohlásil, že se proti trestu odvolá. "Jde o osobní útok, který je bohužel příznačný pro současný vztah mezi Kuvajtem a sportovním hnutím," řekl Sabah. "Podle kuvajtské demokratické ústavy je mým právem svobodně vyjádřit svůj názor, což jsem přesně udělal," dodal.

Sabah je považován za důležitou osobu v únorových volbách nového předsedy FIFA, v níž podporuje bahrajnského šajcha Salmána bin Ibráhíma Chalífu. Minulý měsíc se zúčastnil valného shromáždění Evropských olympijských výborů v Praze. Kuvajt má v současnosti kvůli vměšování státu do sportu pozastavené členství v MOV i ve FIFA.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Na Sibiři se protrhla přehrada, při neštěstí zahynulo nejméně deset lidí

Nejméně deset lidí přišlo o život a 15 utrpělo zranění při protržení přehrady v ruském Krasnojarském kraji. Informovala o tom stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Podle něj se dalších 15 osob pohřešuje.

Postižená přehrada se nachází na řece Sejba u obce Ščetinkino asi 260 kilometrů jižně od města Krasnojarsk. Podle některých zpráv byla nádrž s přehradou součástí komplexu, kde se doluje zlato, a na místě pracovalo 270 lidí.

"Při neštěstí, k němuž došlo kolem 6:00 místního času (1:00 SELČ), byly zaplaveny dvě ubytovny," sdělilo v prohlášení ministerstvo pro mimořádné situace. Na místo byly vyslány desítky záchranářů, kteří pátrají po obětech a možných přeživších.

Zdroj: ČTK
Další zprávy