Kvalifikace do Ria vrcholí. Češi mají 85 míst, bojovat ještě musí i Špotáková

Do začátku olympijských her v Rio de Janeiru zbývá 67 dní. Kvalifikace pomalu vrcholí. Češi už mají jistých 85 účastníků, Český olympijský výbor ale počítá s číslem až 130.
Atletika - Česká atletika do Ria jistě vyšle minimálně 26 atletů, kteří už splnili požadované limity. Čas je do 11. června. Když atleti splní A limit, mohou z jedné země na OH až tři v jedné disciplíně. Jistotu Ria ještě nemají některá známá jména české atletiky, například šampionka z posledních dvou olympiád oštěpařka Barbora Špotáková. Vrací se po zranění a o limit se pokusí už o víkendu na Diamantové lize v Římě.
Box - Tady to z českého pohledu nevypadá dobře. Evropské hry v Baku boxerům nevyšly, stejně tak světový šampionát. Šance už je pouze v dodatečné světové kvalifikaci. Tam si ovšem zajistí místo pouze první tři boxeři s tím, že platí, že v jedné váhové kategorii smí reprezentovat zemi pouze jeden boxer. Možností je i kvalifikace skrze žebříček, ale tam si Češi nevedou tak slibně. Boxerská kvalifikace se uzavírá posledním turnajem 19. června 2016.
Badminton - Celkem 38 míst v singlových a 16 v deblových soutěžích obsadí badmintonisté podle žebříčku, jistou má Kristýna Gavnholt, mezi muži ještě čeká na oficiální zvací dopis Petr Koukal, ale v úterý 31. května by jeho kvalifikace také měla být potvrzena. Figuruje totiž na hraně nominace.
Basketbal - Poslední naděje, jak ještě dostat na olympijské hry nějaký české želízko v týmovém sportu. Basketbalisté si to rozdají o poslední místo na speciálním turnaji. Odehraje se od 5. do 11. července v Srbsku. Ve skupině B je čeká Japonsko a Lotyšsko.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 5. 2016 21:04
Projděte si v galerii, kdo z českých sportovců už má místo na OH v Riu a kdo ještě musí bojovat v kvalifikacích.
 

Právě se děje

Další zprávy