Kvalifikace do Ria vrcholí. Češi mají 85 míst, bojovat ještě musí i Špotáková

Do začátku olympijských her v Rio de Janeiru zbývá 67 dní. Kvalifikace pomalu vrcholí. Češi už mají jistých 85 účastníků, Český olympijský výbor ale počítá s číslem až 130.
Atletika - Česká atletika do Ria jistě vyšle minimálně 26 atletů, kteří už splnili požadované limity. Čas je do 11. června. Když atleti splní A limit, mohou z jedné země na OH až tři v jedné disciplíně. Jistotu Ria ještě nemají některá známá jména české atletiky, například šampionka z posledních dvou olympiád oštěpařka Barbora Špotáková. Vrací se po zranění a o limit se pokusí už o víkendu na Diamantové lize v Římě.
Box - Tady to z českého pohledu nevypadá dobře. Evropské hry v Baku boxerům nevyšly, stejně tak světový šampionát. Šance už je pouze v dodatečné světové kvalifikaci. Tam si ovšem zajistí místo pouze první tři boxeři s tím, že platí, že v jedné váhové kategorii smí reprezentovat zemi pouze jeden boxer. Možností je i kvalifikace skrze žebříček, ale tam si Češi nevedou tak slibně. Boxerská kvalifikace se uzavírá posledním turnajem 19. června 2016.
Badminton - Celkem 38 míst v singlových a 16 v deblových soutěžích obsadí badmintonisté podle žebříčku, jistou má Kristýna Gavnholt, mezi muži ještě čeká na oficiální zvací dopis Petr Koukal, ale v úterý 31. května by jeho kvalifikace také měla být potvrzena. Figuruje totiž na hraně nominace.
Basketbal - Poslední naděje, jak ještě dostat na olympijské hry nějaký české želízko v týmovém sportu. Basketbalisté si to rozdají o poslední místo na speciálním turnaji. Odehraje se od 5. do 11. července v Srbsku. Ve skupině B je čeká Japonsko a Lotyšsko.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 5. 2016 21:04
Projděte si v galerii, kdo z českých sportovců už má místo na OH v Riu a kdo ještě musí bojovat v kvalifikacích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Klause propustili z vojenské nemocnice. Cítím se dobře, řekl

Bývalého prezidenta Václava Klause propustili z Ústřední vojenské nemocnice, kde byl od úterý kvůli vysokému tlaku. Řekl, že se cítí dobře. Klaus byl o víkendu v nemocnici kvůli problémům s tlakem a znovu se do ní vrátil v úterý. Ve stejném zdravotnickém zařízení se léčí i současná hlava státu Miloš Zeman.

Osmdesátiletý exprezident neměl v minulosti zdravotní problémy často. V roce 2008 podstoupil operaci kyčelního kloubu, o čtyři roky později se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

před 20 minutami

Slovenský žalobce navrhl 13 let vězení bývalému elitnímu prokurátorovi

Prokurátor navrhl soudu, aby potrestal nejméně třináctiletým vězením a propadnutím majetku bývalého šéfa elitní složky slovenské prokuratury Dušana Kováčika, který je obžalován z korupce, zneužití pravomocí a z dalších trestných činů. Žalobce to uvedl v pátek ve své závěrečné řeči, po které ještě vystoupí obhajoba a sám obžalovaný, který vinu od začátku odmítá. Následně by soud mohl vynést verdikt.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který se jako obžalovaný ocitl před soudem po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlametních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica.

Kováčik podle obžaloby mimo jiné za úplatek 50 tisíc eur (1,27 milionu korun) pomohl údajnému šéfovi jednoho zločineckého gangu Ľubomírovi Kudličkovi zůstat na svobodě. Prokuratura tehdy nepodala stížnost proti rozhodnutí soudu, který Kudličku propustil z vazby na svobodu. Stíhán je také pro podezření, že z vyšetřovacího spisu vynášel informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy