Zlatá rozlučka se svobodou Kudějové. Ale kvůli svatbě má evropská šampionka nervy

ČTK ČTK
20. 9. 2020 15:45
Kajakářka Kateřina Kudějová udělala na domácím mistrovství Evropy zlatou tečku za vydařenou sezonou, ve které si vyjela vysněnou nominaci na své druhé olympijské hry. Měl by ji 2. října čekat velký životní krok, ale o osud naplánované svatby se obává kvůli zhoršování epidemie koronaviru v Česku.
Snoubenec Tomáš byl prvním gratulantem Kateřiny Kudějové v cíli trati na ME.
Snoubenec Tomáš byl prvním gratulantem Kateřiny Kudějové v cíli trati na ME. | Foto: Milan Kammermayer

Ve finále byla jednou ze tří kajakářek, které obtížnou trať zajely čistě. Ze závodnic do čtvrtého místa se jí to podařilo jako jediné. "Dávala jsem si hodně bacha na určité kombinace, protože jsem věděla, že je to těžké a že je zbytečné tam chybovat. Třeba v jedničce jsem si to možná zbytečně pojistila. Všechno mi to vyšlo. S tímhle jsem do té jízdy nastupovala - hlavně udělat hezkou jízdu, neudělat chybu," popsala úspěšnou taktiku.

V polovině trati už slyšela, že má takřka čtyřsekundový náskok. "Trochu mě to překvapilo, protože jsem se v té jedničce zadrhla. Čekala jsem, že jsem něco ztratila. Nechtěla jsem to úplně podcenit, stejně jsem se snažila pádlovat. Vyšla mi nad mostem protivoda, jela jsem ji přímo. Všechno mi vyšlo, jsem za to strašně ráda," radovala se.

Její snoubenec Tomáš za ní skočil do vody, aby byl prvním z gratulantů. Nebýt koronaviru, už by byli svoji, ale jarní svatbu museli kvůli opatřením odložit. A v ohrožení je i termín začátkem října. "Bojíme se každým dnem, co vydají za regulace. Doufám, že to bude, protože už to nechceme odkládat. Chceme, aby tam byli všichni kamarádi," přála si třicetiletá kajakářka s tím, že pozvaných mají těsně pod stovku hostů.

Případné výrazné omezení povoleného počtu svatebčanů by se jich zásadně dotklo. "Asi bychom na tom dost prodělali. Je to velká akce, bylo by mi to líto, když už jsme to všechno vymysleli, že by se to nedotáhlo do konce," posteskla si Kudějová, která by ráda do příští sezony vstoupila jako Kateřina Minařík Kudějová.

Pokud to situace dovolí, čekají ji po Riu 2016 druhé olympijské hry. "Na olympiádu jsem se chtěla ještě jednou podívat. Těším se, že tam pojedu, doufejme, že se to uskuteční. A i kdyby ne, vyjela jsem si to a zvládla cíl, který jsem si dala," dodala.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hamáček navrhl zrušit superhrubou mzdu, chce sazby 19 a 23 pct

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140.000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má dnes zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Další zprávy