Kubová vyhrála s pařížským týmem ISL, sahala po českém rekordu

5. 12. 2021 10:30
Plavkyně Simona Kubová vyhrála s týmem Energy Standard třetí ročník International Swimming League. Ve finále v Eindhovenu přispěla k vítězství pařížského celku deseti body.
Simona Kubová
Simona Kubová | Foto: Reuters

Třicetiletá česká olympionička obsadila čtvrté místo na 50 metrů znak a časem 26,38 sekundy zaostala jen o 16 setin za svým českým rekordem. Na dvojnásobné trati byla sedmá. V ženské polohové štafetě pomohla na znakovém úseku k páté pozici.

Tým Energy Standard porazil v sobotu večer po velkém boji Cali Condors o 12 bodů. Napínavý souboj rozhodla diskvalifikace kalifornské sestavy právě v ženské polohové štafetě, v níž prsařka Lilly Kingová porušila pravidla při obrátce. Condors tak přišli o vítězství v závodě.

Kubová se zúčastnila všech tří ročníků ISL a pokaždé v barvách jiného týmu. Za Energy Standard s ní startovala například švédská hvězda Sarah Sjöströmová, která získala ve finále cenu pro nejužitečnější závodnici stejně jako v základní části soutěži. Zbylí účastníci finále London Roar a LA Current skončili s velkou ztrátou za nejlepšími dvěma týmy.

V ISL letos poprvé závodila i nejlepší současná česká plavkyně Barbora Seemanová, jejíž tým Iron vypadl v semifinále.