Kubová vyhrála s pařížským týmem ISL, sahala po českém rekordu

ČTK ČTK
5. 12. 2021 10:30
Plavkyně Simona Kubová vyhrála s týmem Energy Standard třetí ročník International Swimming League. Ve finále v Eindhovenu přispěla k vítězství pařížského celku deseti body.
Simona Kubová
Simona Kubová | Foto: Reuters

Třicetiletá česká olympionička obsadila čtvrté místo na 50 metrů znak a časem 26,38 sekundy zaostala jen o 16 setin za svým českým rekordem. Na dvojnásobné trati byla sedmá. V ženské polohové štafetě pomohla na znakovém úseku k páté pozici.

Tým Energy Standard porazil v sobotu večer po velkém boji Cali Condors o 12 bodů. Napínavý souboj rozhodla diskvalifikace kalifornské sestavy právě v ženské polohové štafetě, v níž prsařka Lilly Kingová porušila pravidla při obrátce. Condors tak přišli o vítězství v závodě.

Kubová se zúčastnila všech tří ročníků ISL a pokaždé v barvách jiného týmu. Za Energy Standard s ní startovala například švédská hvězda Sarah Sjöströmová, která získala ve finále cenu pro nejužitečnější závodnici stejně jako v základní části soutěži. Zbylí účastníci finále London Roar a LA Current skončili s velkou ztrátou za nejlepšími dvěma týmy.

V ISL letos poprvé závodila i nejlepší současná česká plavkyně Barbora Seemanová, jejíž tým Iron vypadl v semifinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 1 hodinou

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
Další zprávy