Kubánský rekordman Robles končí kvůli funkcionářům kariéru

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 1. 2013 22:30
Šestadvacetiletý kubánský atlet, jenž si stěžuje na špatnou komunikaci s funkcionáři, požádal o vyřazení z reprezentace.
Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman končí kvůli špatné spolupráci s kubánskými funkcionáři.
Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman končí kvůli špatné spolupráci s kubánskými funkcionáři. | Foto: CPA - Eduard Erben

Havana - Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Dayron Robles končí kariéru. Šestadvacetiletý kubánský atlet, jenž si stěžuje na špatnou komunikaci s funkcionáři, požádal o vyřazení z reprezentace.

Robles zažil skvělý rok 2008, v něm nejprve vytvořil na Zlaté tretře v Ostravě světový rekord 12,87, a poté získal zlato na olympijských hrách v Pekingu.

Následně ho však začala pronásledovat zranění a kvůli jednomu z nich nemohl loni v Londýně obhajovat olympijské zlato.

"Velká chyba, že ho neposlouchali"

Podle kouče Santiaga Antuňeze se jeho svěřenec v těžkých dobách marně snažil komunikovat s funkcionáři, kteří mu prý nebyli ochotni naslouchat.

"Je to velká ztráta pro kubánský sport a velká chyba, že nevěnovali jeho potřebám víc pozornosti," uvedl.

Sám Robles dnes svůj krok nevysvětlil. "Je pravda, že jsem požádal o vyřazení z reprezentace," řekl agentuře AP bez dalších podrobností.

Již před dvěma týdny jeho kouč mluvil o tom, že Robles nejspíš vynechá celou letošní sezonu, nyní podle všeho končí definitivně.

Robles přišel o zlato i rekord

Rodák z Guantánama má ve sbírce kromě olympijského zlata titul z halového světového šampionátu v Dauhá 2010.

Vyhrál také předloni na MS pod otevřeným nebem v Tegu, ale za kontakt s Číňanem Liou Siangem ve finále byl diskvalifikován. Jeho světový rekord loni o sedm setin překonal Američan Aries Merritt.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 58 minutami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy