Krýzl byl třetí v exhibičním obřím slalomu v Itálii

23. 12. 2013 17:09
Český lyžař Kryštof Krýzl obsadil třetí místo v dnešním exhibičním obřím slalomu v Itálii.
Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl | Foto: Reuters

Paganello (Itálie) - Český lyžař Kryštof Krýzl obsadil třetí místo v dnešním exhibičním obřím slalomu v Itálii. Takzvaný Alpine Rockfest v Paganellu v Dolomitech vyhrál Američan Ted Ligety a získal šek na 75.000 eur (více než dva miliony korun).

Exhibiční předvánoční závod se jezdí od roku 2009 a specialista na obří slalom Ligety ho vyhrál podruhé. Součástí trati je kromě klasických branek i skok přes osobní automobil a podle pravidel soutěže získá prize money pouze vítěz.

Ligety vyhrál o 298 tisícin sekundy před Italem Lucou de Aliprandinim, třetí Krýzl ztratil 393 tisícin. Nechal za sebou například aktuálně vedoucího muže Světového poháru Aksela Lunda Svindala z Norska, jenž skončil čtvrtý. Další český účastník Ondřej Bank byl dvanáctý.

"Jel jsem na krev, super jsem si to užil. Já tenhle formát závodění miluju, je to kombinace maximálního nasazení a přitom uvolnění, protože jde opravdu jen o nejlepší výkon, není tam tlak na body, na umístění jako ve Světovém poháru. Dokázal jsem sobě i svým fanouškům, že mám na to měřit se v obřím slalomu s těmi nejlepšími borci," uvedl Krýzl v tiskové zprávě Svazu lyžařů České republiky.

"Chci se ale také poučit, zapamatovat si ten pocit a přístup do závodu, abych dokázal takhle naplno a uvolněně zajet i Světový pohár," dodal sedmadvacetiletý Krýzl, jenž v této sezoně SP zatím získal 17 bodů.