Krvavá klec v Uruguayi. Zápasníkovi soupeř zdeformoval nos, přesto se nevzdal

Sport Sport
11. 8. 2019 17:36
Jako pravý válečník se ukázal americký zápasník Mike Perry. V duelu prestižní série smíšených bojových umění UFC utrpěl hrozivé zranění nosu, přesto se nevzdal a naštvalo ho, když rozhodčí vyhlásili za vítěze jeho soupeře Vicenteho Luqueho.
Mike Perry se hrozivě zlomeným nosem
Mike Perry se hrozivě zlomeným nosem | Foto: Twitter

Už 156. vydání série UFC Fight Night hostilo uruguayské Montevideo a fanoušci v zaplněné Antel Areně viděli pořádné řežby.

Tu největší už ve druhém utkání večera. Vyrovnaný souboj Luqueho s krajanem Perrym vrcholil, když Luque trefil v poslední minutě závěrečného třetího kola protivníka kolenem do nosu tak, že mu z něj udělal solidní písmeno "Z". Přestože podlahu klece okamžitě zkropil vodotrysk krve z Perryho obličeje, zle pošramocený bojovník se nevzdal a duel dobojoval.

Po závěrečném gongu mu Luque uznale přišel poklepat na rameno. Po zápase se také oba borci začali radovat z výhry. Tzv. split decision (vítězem je bojovník, na němž se shodnou dva ze tří rozhodčích) však přisoudilo triumf Luquemu, což Perryho tým pořádně namíchlo.

Závěr souboje Perry v. Luque:

Náplastí na prohru i bolavé zranění pro poraženého může být alespoň fakt, že jeho duel byl vyhlášen za nejlepší zápas večera, a tak se borci mohou těšit na dodatečnou prémii ve výši 50 tisíc dolarů.

Nešlo však o jediné ošklivé zranění v uruguayské kleci. Hrozivě otevřené obočí si z boje s Rogériem Bontorinem odnesl Raulian Paiva, sudí navíc po krvavém útoku utkání zastavili a technickým k.o. vyhrál Bontorin.

Otevřené a sešité obočí Rauliana Paivy:

 

Právě se děje

před 21 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy