Křížová vybojovala první bod v super-G, vyhrála Gutová

26. 1. 2014 14:29
Lyžařka Klára Křížová obsadila v superobřím slalomu v Cortině d'Ampezzo 30. místo a získala další bod do hodnocení Světového poháru. Vyhrála Švýcarka Lara Gutová.
Lara Gutová má na dosah malý křišťálový glóbus za super-G
Lara Gutová má na dosah malý křišťálový glóbus za super-G | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Lyžařka Klára Křížová obsadila v superobřím slalomu v Cortině d'Ampezzo 30. místo a získala další bod do hodnocení Světového poháru. Poslední rychlostní závod před olympijskými hrami, který ovlivnily silné nárazy větru, vyhrála Švýcarka Lara Gutová.

Dvaadvacetiletá Gutová si pátým vítězstvím v sezoně pojistila vedení v průběžném pořadí disciplíny a před posledním superobřím slalomem sezony má na dosah malý křišťálový glóbus. Před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska, kterou dnes o 12 setin sekundy odsunula na druhé místo, má náskok 38 bodů.

Třetí příčku dnes na olympijské sjezdovce na Tofaně vybojovala Maria Höflová-Rieschová. Němka si udržela výrazný náskok v čele celkového pořadí před Weiratherovou.

Česká olympionička navázala v posledním ze čtyř závodů v italském zimním středisku na 26. místo z pátečního sjezdu. Za vítěznou Gutovou zaostala o 3,38 sekundy.

Před olympijskými hrami čekají lyžařky už jen dva závody v technických disciplínách. Příští týden jsou ve Slovinsku na programu slalom a obří slalom.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Ženy - superobří slalom:

1. Gutová (Švýc.) 1:27,81, 2. Weiratherová (Licht.) -0,12, 3. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,61, 4. Stufferová (It.) -0,68, 5. Mazeová (Slovin.) -0,72, 6. Görglová (Rak.) -0,82, 7. N. Fanchiniová (It.) -0,98, 8. Fenningerová (Rak.) -1,19, 9. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,29, 10. Hospová (Rak.) -1,41, ...30. Křížová (ČR) -3,38.

Průběžné pořadí superobřího slalomu SP (po 5 ze 6 závodů): 1. Gutová 348, 2. Weiratherová 310, 3. Fenningerová 277, 4. Görglová 240, 5. Höflová-Rieschová 216, 6. Hospová 213, ...49. Křížová 1.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 33 závodů): 1. Höflová-Rieschová 1071, 2. Weiratherová 943, 3. Fenningerová 871, 4. Gutová 796, 5. Mazeová 754, 6. Shiffrinová (USA) 614, ...49. Strachová 94, 107. Křížová 7, 112. Dubovská (všechny ČR) 3.