Kristoffersen vyhrál slalom SP ve Val d'Isere, Krýzl nebodoval

Aktualizováno 13. 12. 2015 16:58
Norský lyžař Henrik Kristoffersen vyhrál ve Val d'Isere první slalom Světového poháru v sezoně. Kryštof Krýzl nepostoupil do druhého kola.
Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen | Foto: Reuters

Val d'Isere - Norský lyžař Henrik Kristoffersen vyhrál úvodní slalom Světového poháru ve Val d'Isere a připsal si páté vítězství v seriálu v kariéře. Druhé místo obsadil díky nejrychlejší jízdě druhého kola Rakušan Marcel Hirscher a po vítězství v sobotním obřím slalomu opět navýšil vedení v průběžném hodnocení SP. Český závodník Kryštof Krýzl do 2. kola nepostoupil a obsadil 38. místo.

Kristoffersen byl v prvním kole nejrychlejší a svou pozici uhájil i díky tomu, že na Hirschera měl náskok 1,66 sekundy. Rakouský vítěz Světového poháru z posledních čtyř sezon byl po prvním kole až osmý.

Další Nor Sebastian Foss-Solevaag, po úvodní jízdě druhý, i Francouz Alexis Pinturault, v prvním kole třetí, druhou část závodu po chybě nedokončili. Třetí místo obsadil Felix Neureuther z Německa, který se dostal na třetí příčku i v celkovém pořadí SP.

Hirschera porážka hodně mrzela

"Trať byla náročná, hodně zatočená, ale všichni to měli stejné," řekl po finálovém kole Kristoffersen. "Věděl jsem, že Marcel (Hirscher) zajel druhé kolo skvěle, tak jsem do toho musel šlapat naplno," uvedl.

Vedoucí muž SP byl po prvním kole zklamaný a musel prý změnit hodně věcí. "Analyzoval jsem to a v druhém kole jel jinak," řekl Hirscher. "Jsem rád, že se mi povedlo takhle vrátit se na stupně. Tlačil jsem do toho a myslím, že moje druhá jízda byla taková, kterou jsem předváděl, když mi bylo osmnáct. Byl jsem na svém limitu," upozornil šestadvacetiletý lyžař.

Krýzl v sobotu ve francouzském zimním středisku bodoval potřetí v řadě v seriálu 20. místem v obřím slalomu, dnes za Kristoffersenem v prvním kole zaostal o 3,47 sekundy. Od postupující třicítky ho dělilo 63 setin sekundy. Adam Kotzmann 1. kolo nedokončil.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Muži - slalom:

1. Kristoffersen (Nor.) 1:38,87 (51,66+47,21), 2. Hirscher (Rak.) -1,09 (53,32+46,64), 3. Neureuther (Něm.) -1,46 (52,68+47,65), 4. Chodounsky (USA) -2,33 (53,48+47,72), 5. Lizeroux (Fr.) -2,42 (52,65+48,64), 6. Thaler -2,46 (53,82+47,51), 7. Mölgg (oba It.) -2,51 (52,84+48,54), 8. Chorošilov (Rus.) -2,75 (53,43+48,19), 9. Yule (Švýc.) -2,79 (53,84+47,82), 10. Hargin (Švéd.) -3,08 (54,00+47,95), ...v 1. kole 38. Krýzl 55,13, Kotzmann (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 8 závodech): 1. Hirscher 460, 2. Svindal (Nor.) 317, 3. Neureuther 225, 4. Kristoffersen 200, 5. Ligety (USA) 191, 6. Muffat-Jeandet (Fr.) 190, ...72. Krýzl 17.