Kriminálníci a podvodníci. I to jsou olympijští šampioni

Podívejte se, kteří zlatí olympijští vítězové měli problémy se zákonem nebo kteří dosáhli svého úspěchu podivnou cestou.
Matti Nykänen - Čtyřnásobný olympijský vítěz ve skoku na lyžích z roku 1984 se dlouhou dobu potýkal s alkoholismem, až to vyvrcholilo vězením. Nejprve při hádce pobodal přítele a když si odpykal více jak rok ve vězení, napadl manželku a vrátil se zpět za mříže.
Dominik Hašek - Ani český hrdina z Nagana se nevyhnul problémům. Když v roce  1995 hrál v Buffalu, dostal za překročení rychlosti a jízdu v opilosti 100 hodin veřejně prospěšných prací. V České republice zase v roce 2003 surově napadl protihráče při inline hokeji. Soudu se sice tenkrát vyhnul, ale musel platit pokutu.
Semjon Varlamov - Ruský gólman se na olympijské hry sice teprve chystá, ale i s ním už se jeden škraloup táhne a to celkem nedávný. Gólman Colorada byl v říjnu loňského roku zadržen poté, co prý v opilosti napadl svou přítelkyni. V prosinci ale soud obvinění stáhl pro nedostatek důkazů.
Dany Heatley - Kanadský hokejový šampion zavinil vysokou rychlostí jízdy automobilovou nehodu, při které zemřel jeho kamarád a spoluhráč Dan Snyder. Dostal za to čtyřletý podmíněný trest, ale k hokeji se vrátil a v roce 2010 se stal před domácími fanoušky olympijským šampionem.
Foto: Eduard Erben
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
1. 2. 2014 8:00
Projděte si galerii minipříběhů olympioniků z celého světa.

Víte, co mají společného Nykänen, Heatley, Hašek či Chabibulin? Všichni vyhráli olympiádu a zároveň měli oplétačky se zákonem.

Projděte si minipříběhy kriminálních živlů mezi olympioniky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy