Kreuziger zazářil v prologu závodu Paříž - Nice

ČTK
11. 3. 2007 16:38
Paříž  - Český cyklista Roman Kreuziger obsadil druhé místo v prologu slavného závodu Paříž - Nice.
Český cyklista Roman Kreuziger při prologu slavného závodu Paříž - Nice.
Český cyklista Roman Kreuziger při prologu slavného závodu Paříž - Nice. | Foto: Reuters

Dvacetiletý člen stáje Liquigas, který je nejmladším jezdcem v pelotonu, v neděli zaostal na trati dlouhé 4,7 kilometru o pouhou jednu sekundu za vyhlášeným časovkářem Britem Davidem Millarem.

Kreuziger dosáhl na úvod prestižního podniku největšího úspěchu ve své krátké profesionální kariéře. Na ni se vydal předloni poté, co v roce 2004 vyhrál na mistrovství světa juniorů závod s hromadným startem a získal stříbro v časovce.

Syn bývalého vynikajícího cyklokrosaře prohrál na pařížském předměstí pouze s třicetiletým Millarem, jenž má na kontě etapové triumfy v Tour de Francie a ve španělské Vueltě.

Za sebou má dvouletý trest za doping, k němuž se přiznal v roce 2004 a dodatečně přišel o titul mistra světa v časovce z předchozí sezony. Třetí dojel v prologu Francouz Sebastien Joly, kterého Kreuziger předstihl rovněž o sekundu.

V pondělí pokračuje závod první etapou do Buzancais dlouhou 186 km, vítěz bude znám v neděli 18. března v Nice.

Výsledky - prolog (4,7 km):
1. Millar (Brit.) 6:01, 2. Kreuziger (ČR) -1, 3. Joly (Fr.), 4. Sanchez, 5. Contador (oba Šp.) oba -2, 6. Leipheimer (USA) -3.