Kreuziger zazářil v prologu závodu Paříž - Nice

ČTK
11. 3. 2007 16:38
Paříž  - Český cyklista Roman Kreuziger obsadil druhé místo v prologu slavného závodu Paříž - Nice.
Český cyklista Roman Kreuziger při prologu slavného závodu Paříž - Nice.
Český cyklista Roman Kreuziger při prologu slavného závodu Paříž - Nice. | Foto: Reuters

Dvacetiletý člen stáje Liquigas, který je nejmladším jezdcem v pelotonu, v neděli zaostal na trati dlouhé 4,7 kilometru o pouhou jednu sekundu za vyhlášeným časovkářem Britem Davidem Millarem. 

Kreuziger dosáhl na úvod prestižního podniku největšího úspěchu ve své krátké profesionální kariéře. Na ni se vydal předloni poté, co v roce 2004 vyhrál na mistrovství světa juniorů závod s hromadným startem a získal stříbro v časovce. 

Syn bývalého vynikajícího cyklokrosaře prohrál na pařížském předměstí pouze s třicetiletým Millarem, jenž má na kontě etapové triumfy v Tour de Francie a ve španělské Vueltě.

Za sebou má dvouletý trest za doping, k němuž se přiznal v roce 2004 a dodatečně přišel o titul mistra světa v časovce z předchozí sezony. Třetí dojel v prologu Francouz Sebastien Joly, kterého Kreuziger předstihl rovněž o sekundu. 

V pondělí pokračuje závod první etapou do Buzancais dlouhou 186 km, vítěz bude znám v neděli 18. března v Nice. 

Výsledky - prolog (4,7 km):
1. Millar (Brit.) 6:01, 2. Kreuziger (ČR) -1, 3. Joly (Fr.), 4. Sanchez, 5. Contador (oba Šp.) oba -2, 6. Leipheimer (USA) -3.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Slovenští poslanci drželi minutu ticha za Jaroslava Kuberu

Slovenští poslanci v úterý minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy