Kreuziger zakončil Tirreno Adriatico na desátém místě

17. 3. 2015 16:37
Sedmietapový závod Tirreno Adriatico ovládl Nairo Quintana ze stáje Movistar.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Twitter Tirreno Adriatico

San Benadetto - Celkové desáté místo obsadil v nabitém pelotonu 993 kilometrů dlouhého závodu Tirreno Adriatico český cyklista Roman Kreuziger.

Jezdec stáje Tinkoff-Saxo v celkovém hodnocení sedmietapového závodu ztratil na vítězného Nairo Quintanu (Movistar) celkem minutu a jedenáct sekund.

"Časovku jsem měl určitě zajet líp, je to zklamání," řekl Kreuziger na svém webu. "Měl jsem po těch dvou etapách v náročných klimatických podmínkách těžké nohy. Nemohl jsem se dostat do rytmu, do rychlosti. Představoval jsem si to jinak, měl jsem být v časovce lepší a skočit víc lidí v pořadí. Ale aspoň že jsem v desítce a mám jeden bod do WorldTour," dodal jezdec stáje Tinkoff-Saxo.

V poslední etapě, kterou byla desetikilometrová časovka kolem městečka San Bernadetto, Kreuziger ztratil na nejlepšího muže etapy Fabiana Cancellaru 51 sekund. O patnáct sekund rychlejší byl i druhý Čech na startu Leopold König.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - závěrečná 7. etapa (časovka na 10 km):

1. Cancellara (Švýc./Trek) 11:23, 2. Malori (It./Movistar) -4, 3. Kiryjenka (Běl./Sky) -9, 4. Castroviejo (Šp./Movistar) -12, 5. Bodnar (Pol./Tinkoff-Saxo), 6. Hepburn (Austr./Orica) oba -16, ...22. König (ČR/Sky) -36, 44. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -51.

Konečné pořadí:

1. Quintana (Kol./Movistar) 25:11:16, 2. Mollema (Niz./Trek) -18, 3. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step) -31, 4. Pinot (Fr./FDJ) -35, 5. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) -39, 6. Cummings (Brit./MTN) -40, ...10. Kreuziger -1:11, 29. König -8:49.