Kreuziger vyhrál v Americe. Šel do úniku a pak porazil Bassa

23. 8. 2015 7:52
Cyklista Roman Kreuziger vyhrál šestou etapu závodu USA Pro Challenge a ukončil dvouleté čekání na vítězství.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: Markéta Navrátilová

Fort Collins - Cyklista Roman Kreuziger vyhrál šestou etapu závodu USA Pro Challenge a ukončil dvouleté čekání na vítězství. V průběžném pořadí patří českému jezdci 30. příčka se ztrátou 14 minut na vedoucího Australana Rohana Dennise.

Kreuziger ve spurtu porazil Javiera Megiase a Leonarda Bassa, se kterými byl prakticky od začátku v úniku. Připsal si tak první triumf od vítězství na nizozemské klasice Amstel Gold Race a také od úspěšného konce dvouleté aféry s nesrovnalostmi v biologickém pasu.

"Původně jsme tady chtěli útočit na celkové prvenství, ale když jsme viděli, jaké tempo ve druhé etapě nasadil Rohan, zaměřili jsme se na etapy," citoval Kreuzigera server cyclingnews.com. "Už včera v časovce jsem se cítil dobře, tak jsem si řekl, že to zkusím," dodal.

Druhý český jezdec na startu amerického závodu Daniel Turek dojel do cíle v hlavním poli s mankem 44 sekund na Kreuzigera. Před závěreenou nedělní etapou figuruje v celkovém pořadí na 55. místě s více než půlhodinovou ztrátou za Dennisem.

Cyklistický závod USA Pro Challenge - 6. etapa (164,5 km):

1. Kreuziger (ČR) 3:50:35, 2. Megias (Šp.), 3. L. Basso (It.), 4. Girdlestone (USA) všichni stejný čas, 5. Zirbel -4, 6. Brown (oba USA) -41, ...30. Turek (ČR) -44.

Průběžné pořadí: 1. Dennis (Austr.) 21:33:33, 2. Bookwalter (USA) -44, 3. Britton (Kan.) -1:31, 4. Mannion (USA) -1:49, 5. Morton (Austr.) -1:53, 6. Hart (Brit.) -1:58, ...30. Kreuziger -14:23, 55. Turek -32:56.