Kreuziger se posunul na Tirrenu na páté místo

14. 3. 2015 18:14
Cyklista Roman Kreuziger dojel šestý v dnešní čtvrté etapě závodu Tirreno-Adriatico a celkově se posunul na páté místo.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: cyclingnews.com/sirotti

Castelraimondo - Cyklista Roman Kreuziger dojel šestý v dnešní čtvrté etapě závodu Tirreno-Adriatico a celkově se posunul na páté místo. Díky sólovému úniku několik kilometrů před cílem vyhrál Nizozemec Wouter Poels a je novým průběžným lídrem.

Kreuziger dokončil první horskou etapu spolu se svým týmovým kapitánem Albertem Contadorem ve zhruba dvacetičlenné skupině 14 sekund za Poelsem. Celkově ztrácí Kreuziger na Nizozemce 27 sekund.

Druhý český vrchař Leopold König se v čele neudržel a dojel do cíle devětatřicátý se ztrátou 1:21 minuty na kolegu z týmu Sky Poelse. Třetí muž z páteční etapy Zdeněk Štybar byl dnes s osmiminutovým odstupem sedmdesátý.

Závod skončí úterní časovkou.

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 4. etapa (226 km):

1. Poels (Niz./Sky) 5:53:38, 2. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step), 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Vuillermoz (Fr./AG2R), 5. Nocentini (It./AG2R), 6. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni -14, ...39. König (ČR/Sky) -1:21, 70. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -7:59.

Průběžné pořadí: 1. Poels 14:28:18, 2. Urán -17, 3. Cummings (Brit./MTN), 4. Pinot (Fr./FDJ) oba -26, 5. Kreuziger -27, 6. Castroviejo (Šp./Movistar) -28, ...36. König -1:35, 65. Štybar -8:08.