Kreuziger rozjel závod Kolem Švýcarska 15. místem v časovce

14. 6. 2014 20:30
Patnáctým místem v časovce zahájil cyklista Roman Kreuziger závod Kolem Švýcarska, který před šesti lety vyhrál.
Roman Kreuziger zaostal jen o sekundu za olympijským šampionem v časovce a předloňským vítězem Tour de France Britem Bradleym Wigginsem, přesto nebyl zcela spokojený. | Foto: Reuters

Bellinzona - Patnáctým místem v časovce zahájil cyklista Roman Kreuziger závod Kolem Švýcarska, který před šesti lety vyhrál. Na trati dlouhé 9,4 kilometru ztratil 33 sekund na vítězného Němce Tonyho Martina, úřadujícího trojnásobného mistra světa v této disciplíně.

I když zaostal jen o sekundu za olympijským šampionem v časovce a předloňským vítězem Tour de France Britem Bradleym Wigginsem, nebyl Kreuziger zcela spokojený.

"Není to výsledek, jaký jsem očekával. Ztráta na některé lidi je vzhledem k vývoji závodu nepříjemná, ale uvidíme v dalších dnech. Myslím, že bych se mohl rozjet," uvedl na svém webu jezdec stáje Tinkoff-Saxo.

"Nejtěžší prolog, co jsem kdy jel"

Martin vyhrál o šest sekund před Nizozemcem Tomem Dumoulinem, Australan Rohan Dennis na třetí příčce ztratil 13 sekund. "To byl nejtěžší a technicky nejnáročnější prolog, co jsem kdy jel," uvedl Němec.

S čtvrtým místem se musel spokojit domácí favorit a čtyřnásobný mistr světa v časovce Fabian Cancellara.

Vítěz předchozích dvou ročníků závodu Portugalec Rui Costa skončil na 28. místě o devět sekund za Kreuzigrem.

Výsledky 1. etapy (9,4 km):

1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 13:48, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -6, 3. Dennis (Austr./Garmin) -13, 4. Cancellara (Švýc./Trek) -16, 5. Sagan (SR/Cannondale), 6. Pozzovivo (It./AG2R) oba -19, ...15. Kreuziger (Tinkoff-Saxo) -33.