5. 9. 2009 18:42
Kreuziger v časovce obsadil až 63. místo
Fabian Cancellara
Fabian Cancellara | Foto: Reuters

Valencie - Švýcarský cyklista Fabian Cancellara vyhrál v sobotu na Vueltě i druhou časovku a vrátil se do čela průběžného pořadí.

František Raboň obsadil na třiceti deštivých kilometrech ve Valencii 25. místo, Roman Kreuziger byl třiašedesátý.

Olympijský vítěz a bývalý mistr světa Cancellara potvrdil svou dominanci v jízdě proti chronometru a zopakoval po týdnu triumf z úvodní etapy v Assenu.

Čtěte dále: Šestou etapu Vuelty vyhrál Božič. Kreuziger se propadl

V Nizozemsku se časovka jela na motocyklovém okruhu, tentokráte byla ještě atraktivnější - její úseky byly částečně podobné s trasou formule jedna Velké ceny Evropy, která se jela nedávno.

Osmadvacetiletý Cancellara porazil na rovinaté, ale mokré a nebezpečné trati o 32 sekund Brita Davida Millara, třetí byl o další čtyři sekundy zpět německý mistr světa Bert Grabsch.

Švýcarský člen týmu Saxo Bank převzal zlatý trikot po dvou etapách, kdy jej měl na sobě německý spurtér André Greipel, jenž dnes skončil v poli poražených. Nejbližším Cancellarovým pronásledovatelem je s odstupem 51 sekund Belgičan Tom Boonen.

Z dvojice českých profesionálů se tentokrát dařilo lépe časovkářskému mistru republiky Raboňovi, jenž za vítězem zaostal o půldruhé minuty.

Kreuziger, který plánoval jet dnešní etapu volně, ztratil o minutu víc a celkově je na 58. místě. Raboňovi patří 177. pozice.

Nedělní osmá etapa nejspíš opět zamíchá celkovým pořadím. Jezdce čeká letos poprvé na Vueltě konec na kopci v Alto de Aitana.