Kreuziger dojel třetí v oblíbeném závodě v San Sebastiánu

27. 7. 2013 17:58
Nejvýznamnější španělský jednorázový podnik vyhrál Francouz Tony Gallopin. Kreuziger ve spurtu o druhé místo prohrál s domácím Alejandrem Valverdem.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: Reuters

San Sebastián - Necelý týden po skončení Tour de France dojel cyklista Roman Kreuziger třetí ve svém oblíbeném závodu Clásica San Sebastián. Nejvýznamnější španělský jednorázový podnik vyhrál Francouz Tony Gallopin, kterému se v závěru povedlo ujet ze skupiny uprchlíků. Kreuziger ve spurtu o druhé místo prohrál s domácím Alejandrem Valverdem.

Kreuziger, jenž se na Tour postaral pátým místem o historicky nejlepší český výsledek, bojoval o další úspěch. Před čtyřmi roky obsadil v San Sebastiánu druhé místo a dnes se ho pokoušel ještě vylepšit.

Necelých 40 km před cílem ve stoupání zaútočil a vytvořil si menší náskok, ve sjezdu ho pak ale dojela skupina pronásledovatelů. Z ní posléze vyrazil dopředu Gallopin, na jehož atak nikdo zareagovat nedokázal. Jeho stíhání bylo marné, cílem závodu na 232 km projel s náskokem 28 sekund.

Pětadvacetiletý jezdec stáje RadioShack-Leopard, který skončil na Tour na 58. místě, si připsal díky triumfu v závodu WorldTour největší úspěch v kariéře. Kreuziger, jenž ve skupině mohl spolupracovat s kolegou z týmu Saxo-Tinkoff Irem Nicholasem Rochem, těsně nevyšel finiš o druhou příčku s osmým mužem letošní Tour Valverdem.

Mauduit: Roman i Nicholas potvrdili skvělou formu

"Je to pro mě super výsledek. Jel jsem tady poprvé, ale byl jsem vepředu a cítil se dobře. Mám ohromnou radost, že se mi povedlo porazit jezdce takového kalibru, jako jsou Alejandro Valverde a Roman Kreuziger," uvedl Gallopin.

"Roman i Nicholas potvrdili výbornou formu, kterou si přenesli z Tour," chválil třetího a pátého jezdce v cíli sportovní ředitel Saxo-Tinkoff Philippe Mauduit.

"Možná jsme začali s útokem na Jaizkibelu moc brzy, když Romana pak ve sjezdu dojeli. Ale šel do toho a ukázal, že se toho nebojí. Na konci si vedoucí skupina hrála na kočku a na myš, což pomohlo Gallopinovi," prohlásil.

Cyklistický jednorázový závod San Sebastián (WorldTour) - 232 km:

1. Gallopin (Fr./RadioShack) 5:39:03 hod., 2. Valverde (Šp./Movistar), 3. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 4. Nieve (Šp./Euskaltel) všichni -28, 5. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff) -29, 6. Landa (Šp./Euskaltel) -36.