Kreuziger dojel 101. Slavné Vueltě dál vládne Valverde

Sport Sport, Red Spo
9. 9. 2009 18:20
Roman Kreuziger skončil lépe než Raboň
Alejandro Valverde
Alejandro Valverde | Foto: Reuters

Murcía - Jedenáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Američan Tyler Farrar. Po 191 kilometrech z Murcíe do Caravaca de la Cruz přespurtoval v hromadném dojezdu celého pelotonu druhého Belgičana Philippa Gilberta a třetího Itala Marka Marcata.

Žlutý trikot lídra udržel bez problémů Španěl Alejandro Valverde.

Roman Kreuziger dojel se ztrátou 56 sekund na 101. místě, druhý český cyklista František Raboň skončil 162. ve skupině, která ztratila přes čtrnáct minut.

Etapa se třemi méně náročnými horskými prémiemi měla přát samostatným únikům, ten poslední ale vzal za své zhruba dvacet kilometrů před cílem. O zlikvidování manka trojice uprchlíků se starala především stáj Liquigas a s ní i Kreuziger.

V závěru se v čele objevovali také členové Rabobanku, nakonec ale první vítězství ve velkém etapovém závodě vybojoval pětadvacetiletý Farrar z Garminu.

V průběžném pořadí se mezi nejlepšími nic nezměnilo, vede stále Valverde o sedm sekund před Cadelem Evansem z Austrálie.

Cyklisté mají ve čtvrtek volný den, poté se opět vydají do hor.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 11. etapa: Murcía - Caravaca de la Cruz (191 km):

1. Farrar (USA) 5:11:10, 2. Gilbert (Belg.), 3. Marcato (It.), 4. Isasi (Šp.), 5. Greipel (Něm.), 6. Ballan, 7. Gasparotto (oba It.), 8. Knees (Něm.), 9. Freire (Šp.), 10. Tosatto (It.) všichni stejný čas, ...101. Kreuziger -56, 162. Raboň (oba ČR) -14:24.

Průběžné pořadí:

1. Valverde (Šp.) 45:37:51, 2. Evans (Austr.) -7, 3. Gesink (Niz.) -36, 4. Danielson (USA) -51, 5. Basso (It.) -53, 6. S. Sánchez (Šp.) -1:03, 7. Cunego (It.) -2:13, 8. Mosquera -2:24, 9. Zubeldia (oba Šp.) -3:10, 10. Valjavec (Slovin.) -3:13, ...86. Kreuziger -37:40, 176. Raboň -1:25:07.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy