Kreuziger by měl sezonu zahájit únorovým závodem Kolem Ománu

ČTK ČTK
5. 1. 2015 17:09
Cyklista Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu.
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: www.letour.com

Horsholm - Cyklista Roman Kreuziger má podle představ svého týmu Tinkoff-Saxo zahájit sezonu etapovým závodem Kolem Ománu. Ten je na programu po polovině února, otázkou však zůstává, kdy a především s jakým výsledkem rozhodne o Kreuzigerově budoucnosti Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne s ohledem na podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v jeho biologickém pasu. Přesné datum, kdy má padnout ortel, není známo.

Kreuziger v současnosti může závodit s ohledem na verdikt Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, která ve druhé polovině září rozhodla o jeho nevině. Dočasná suspendace ze strany Mezinárodní cyklistické unie (UCI) tak vzala za své, unie se však odvolala k CAS a od té doby se čeká, kdy se celá věc definitivně uzavře.

Soud dosud nestanovil datum slyšení, vše je pouze v rovině spekulací. Ty hovoří o přelomu února a března. "Pravdou je, že nemáme vůbec žádné informace. A nevíme tedy nic o datu, kdy se bude případ projednávat," uvedl pro server cyclingnews.com generální manažer přední světové stáje Stefano Feltrin.

"Není tedy překážek, proč by Roman nemohl závodit. A on závodit chce. Touží po tom, protože se chce vrátit a chce vyvinout určitý tlak na UCI. Z našeho pohledu může klidně závodit a podle smlouvy mu to musíme umožnit. Zároveň ale chceme, aby závodil dobře," prohlásil Feltrin.

Dlouhé čekání považuje za velmi nešťastné. "UCI potřebuje vyplnit všechny dokumenty a pořád na tom ještě pracují. Nemám tedy v tomto okamžiku nejmenší tušení, kdy ke slyšení dojde. CAS ho stanoví až poté, co bude mít vše k dispozici," připomněl Feltrin.

Připustil, že je momentálně velmi složité plánovat s českým jezdcem program jeho sezony. "Když to půjde, pojede v Ománu, ale jde jen o prozatímní rozhodnutí. Upřímně řečeno se připravujeme na různé varianty, které mohou nastat, ale vše záleží na tom, jak celý případ dopadne. Čím dříve budeme znát datum slyšení u CAS, tím lépe pro naše plánování," dodal Feltrin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy