Krátký proces. Beachvolejbalistky Hermannová a Sluková budou hrát na ME o medaile

20. 7. 2018 19:19
Hermannová a Nausch Sluková porazily ruské duo 21:13, 21:17 a s domácími Nizozemkami si zahrají semifinále evropského šampionátu.
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová)
ME v plážovém volejbale (Sluková, Hermannová) | Foto: Milan Kammermayer

Haag - Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková budou hrát na mistrovství Evropy v Nizozemsku o medaile. Po výhře 21:13, 21:17 nad Ruskami Jevgenijí Ukolovovou a Jekatěrinou Birlovovou postoupil druhý nasazený pár do sobotního semifinále a může navázat na předloňské kontinentální stříbro ze Švýcarska. Na úvod play off uspěli také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří prošli do osmifinále.

Hermannové a Slukové jako by prospěl přesun do Haagu, kde nechaly zapomenout na nevýrazné výkony z rotterdamské základní skupiny. Ve třech zápasech play off neztratily české hráčky ani set. Ukolovová s Birlovovou, které v prvním kole vyřadily Kristýnu Hoidarovou Kolocovou a Michalu Kvapilovou, je potrápily jen v druhém setu, koncovka už ale opět byla jasnou záležitostí favoritek.

O postup do finále se české volejbalistky v sobotu odpoledne utkají s domácími Nizozemkami Sanne Keizerovou a Madelein Meppelinkovou. S patnáctým nasazeným párem prohrály v základní skupině 0:2 na sety.

Vstup do vyřazovacích bojů zvládli Perušič se Schweinerem. Domácí dvojici Dirk Boehlé, Steven van den Velde v prvním kole porazili 21:13, 15:21, 15:11 a zajistili si nejhůře deváté místo. V sobotu se v osmifinále utkají s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov.

Na dvě výhry v základní skupině, v níž si poradili i s italskými obhájci titulu Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem, dokázali Perušič se Schweinerem navázat i po rychlém čtvrtečním přesunu z Utrechtu do Rotterdamu a netradičním přenocování v lodní kajutě. V duelu s turnajovými devětadvacítkami byli vzhledem k nasazení favority, ale po jasně vyhrané první sadě jim začátek druhého setu nevyšel a ztrátu už nedotáhli. Naopak v tie-breaku byli neustále bodově vepředu.

Také jejich další protivníci Semjonov a Lešukov jsou v turnaji nasazení níže: mají číslo devatenáct, zatímco Češi šestnáctku. Základní skupinou nicméně prošli bez ztráty setu a do karet jim může hrát i vzpomínka na červnový vzájemný zápas na turnaji Světového okruhu v Ostravě, kde v utkání o bronz zvítězili nad nejlepším českým párem 26:24 v rozhodujícím třetím setu.

ME v plážovém volejbalu v Nizozemsku:

Muži - play off:

1. kolo: Perušič, Schweiner (16-ČR) - Boehlé, Van den Velde (29-Niz.) 2:1 (13, -15, 11).

Ženy - play off:

Čtvrtfinále: Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Ukolovová, Birlovová (26-Rus.) 2:0 (13, 17).