Krasobruslařka Kostnerová kryla přítelův doping, nesmí závodit

ČTK ČTK
5. 10. 2015 16:50
Italská krasobruslařka Caroline Kostnerová věděla o dopování svého přítele Alexe Schwarzera a pomáhala mu s jeho krytím. Trest na 21 měsíců platí zpětně a vyprší na začátku příštího roku.
Caroline Kostnerová
Caroline Kostnerová | Foto: Reuters

Řím - Pětinásobná mistryně Evropy v krasobruslení Carolina Kostnerová dostala od sportovního arbitrážního soudu CAS distanc na 21 měsíců za porušení antidopingových pravidel. Zákaz činnosti platí zpětně od 1. dubna 2014 a vyprší tak na začátku příštího roku.

Bronzová medailistka z olympijských her v Soči a světová šampionka z roku 2012 byla potrestána v případu svého bývalého partnera Alexe Schwazera, olympijského vítěze v chůzi. Podle Italského olympijského výboru (CONI) věděla o Schwazerově dopingu a pomáhala mu vyhýbat se kontrolám.

Za to jí letos v lednu udělil antidopingový soud CONI distanc na 16 měsíců, i když pro ni žalobce olympijského výboru požadoval čtyřletý trest. Proti verdiktu se zástupci CONI i Kostnerové odvolali k arbitráži CAS, jež nyní spor definitivně ukončila.

Kostnerová po minulé sezoně oznámila, že si dá roční pauzu od závodění. Není jisté, zda se ještě hodlá k soutěžnímu krasobruslení vrátit.

 

Právě se děje

Další zprávy