Krasobruslař Březina má z mistrovství Evropy bronz!

Michal Březina skončil na mistrovství Evropy v Záhřebu třetí.
Michal Březina získal v sobotu svoji první "velkou" seniorskou medaili...
...z bronzu na evropském šampionátu v Záhřebu měl 22letý krasobruslař obrovskou radost.
Michal Březina si ve volném programu výkonem 163,68 bodu za volnou jízdu o 7,5 bodu vylepšil osobní rekord.
Také španělský krasobruslař Javier Fernández se volným programem posunul o jednu příčku vpřed...
Foto: Reuters
ČTK Sport ČTK, Sport
26. 1. 2013 16:57
Krasobruslař Michal Březina veze z mistrovství Evropy v Záhřebu bronzovou medaili!

Záhřeb - Český krasobruslař Michal Březina se dočkal první velké medaile, na mistrovství Evropy v Záhřebu skončil třetí.

Titul získal Španěl Javier Fernández před Francouzem Florentem Amodiem. Tomáš Verner pokazil volnou jízdu ještě více než krátký program, neudržel ani umístění v první desítce a skončil jedenáctý.

Třetí český reprezentant Pavel Kaška kvůli viróze, která ho trápila už v krátkém programu, do volné jízdy nenastoupil.

Březina spadl, ale pak byl vynikající

Březina sice upadl hned při úvodním čtverném salchowu, ale jinak převedl vynikající volnou jízdu. Na druhý pokus čtverný salchow zvládl, s přehledem skočil dva trojité axely a čistě předvedl i ostatní skoky.

Svěřenec Viktora Petrenka si výkonem 163,68 bodu za volnou jízdu o 7,5 bodu vylepšil osobní rekord a po čtyřech čtvrtých místech z velkých akcí se poprvé posunul na stupně vítězů.

Nakonec o více než jedenáct bodů předstihl třetího muže po krátkém programu Briana Jouberta z Francie. Toho o jedenáctou evropskou medaili připravily chyby uprostřed volné jízdy, kvůli nimž přišel o dvě kombinace. Nejprve se po trojitém lutzu dotkl oběma rukama ledu a po pár vteřinách skočil jen jednoduchý axel.

Fernández byl suverénní

Suverénním způsobem si pro životní úspěch dojel Fernández. Španělský krasobruslař tentokrát potvrdil roli velkého favorita, zařadil hned tři čtverné skoky a nechyběly ani dva trojité axely. Společně s výbornými piruetami a krokovými sekvencemi mu to přineslo 186,07 bodu, což je druhá nejvyšší známka za volnou jízdu v historii.

Vedoucí muž po krátkém programu Amodio tak bojoval spíše o stříbro. Ve volné jízdě kvůli zaváhání při prvním pokusu o trojitý axel improvizoval a na Březinu v této části soutěže ztratil, ale díky náskoku z krátkého programu nakonec o sedm bodů uhájil druhou příčku.

Verner ani ve volné jízdě nevystoupil ze svého stínu. "Nezabalil" čtverný toeloop, kterému ubral dvě otáčky, a to udalo tón zbytku jízdy. Sice s menšími problémy zvládl trojitý axel a čistě skočil lutz, jenže to byly jediné trojité skoky, které ukázal.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Záhřebu:

Muži - konečné pořadí: 1. Fernández (Šp.) 274,87, 2. Amodio (Fr.) 250,53, 3. Březina (ČR) 243,52, 4. Joubert (Fr.) 232,47, 5. Kovtun (Rus.) 226,57, 6. Majorov (Švéd.) 211,88, ...11. Verner 177,41, Kaška (oba ČR) odstoupil.


 

Právě se děje

Další zprávy