Krásná i krutá. Prohlédněte si příběhy Velké pardubické

Krásný souboj v cílové rovině, fenomenální vítězka i smutek po smrti populární klisny na Taxisu. 124. Velká pardubická měla různé tváře. Podívejte se do galerie.
Tenhle záběr jsme pořídili v Pardubicích dnes, ale stejně tak mohl vzniknout v letech 2012 nebo 2013. Hnědá klisna Orphee des Blins vyhrála s žokejem Janem Faltejskem potřetí za sebou Velkou pardubickou, což se dosud žádné klisně nepodařilo. Třikrát vyhrála jen Lady Anne koncem 19. století. Pokud se bude někdy plánovat nová verze hry Dostihy a sázky, má Orphee des Blins právo objevit se tam právě po boku Lady Anne.
Další tváří 124. Velké pardubické byl bezmála dvaašedesátiletý Josef Váňa. Loni řekl, že končí, letos se vrátil, dojel do cíle na šestnáctém místě a znovu řekl, že končí. Loni jsme mu věřili, letos mu věříme opět, i když... Už zmínil, že má ve stájích nového parádního koně, se kterým by... Tak uvidíme.
Martina Růžičková, lidově zvaná "Váňa v sukních". Velkou pardubickou jela poprvé v roce 1991, nikdy nedojela do cíle. Až letos, a dokonce těsně před Váňou na patnáctém místě. "Jak mám být spokojený, když mě předjela Růžičková?" zlobil se naoko Váňa. Ale hned s širokým úsměvem dodal: "Martině to moc přeju, byl to její velký sen."
Pojďme se tedy vrátit do nedělního odpoledne a podívat se na něj z jiného pohledu.
Foto: CPA Eduard Erben
Martin Cáp Eduard Erben, Martin Cáp
12. 10. 2014 20:01
Orphee des Blins, loučící se Josef Váňa a euforická amazonka v sedle. 124. Velká pardubická opět nabídla velké příběhy.

Pardubice - Krásný souboj v cílové rovině, fenomenální vítězka i smutek po smrti populární klisny na Taxisu. 124. Velká pardubická měla různé tváře. Podívejte se do galerie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy