Královskou etapu Vuelty vyhrál López, Froome si upevnil vedení

3. 9. 2017 18:21
Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López vyhrál královskou etapu Vuelty a připsal si druhé dílčí vítězství v tomto ročníku. Ani patnácté pokračování závodu s cílem na 2510 metrů vysokém vrcholu Alto Hora de la Mora v Sierra Nevadě neotřáslo pozicí vedoucího Chrise Froomea.
Miguel Ángel López
Miguel Ángel López | Foto: ČTK

Sierra Nevada - Chrise Froome projel po 129 kilometrech královské etapy Vuelty cílem pátý a s přehledem udržel červený trikot lídra. Na nejbližšího pronásledovatele Vincenza Nibaliho z Itálie najel dalších šest sekund a jeho celkový náskok znovu přesahuje jednu minutu, byť jen o sekundu.

López byl v cíli o 47 sekund dříve a v celkové klasifikaci poskočil z desátého na šesté místo. Pro triumf si dojel po úniku z vedoucí skupinky v závěru etapy, která vyvrcholila 33 kilometrů dlouhým stoupáním s převýšením zhruba 1800 metrů.

S více než půlminutovým odstupem za jezdcem Astany vybojovali zbylá pódiová umístění Rus Ilnur Zakarin a Nizozemec Wilco Kelderman. Zakarinovi mírný náskok stačil k tomu, aby se posunul před Keldermana na celkové třetí místo, oba mají více než dvouminutovou ztrátu na Froomea.

V pondělí bude mít peloton volno, následovat bude jediná časovka letošní Vuelty. Jezdce v úterý čeká 40,2 kilometru dlouhá jízda proti chronometru.

Cyklistický závod Vuelta - 15. etapa Alcalá la Real - Alto Hoya de la Mora (129,4 km): 1. López (Kol./Astana) 3:34:51, 2. Zakarin (Rus./Kaťuša-Alpecin) -36, 3. Kelderman (Niz./Sunweb) -45, 4. Chaves (Kol./Orica-Scott), 5. Froome (Brit./Sky) oba -47, 6. Woods (Kan./Cannondale-Drapac) -50, 7. Nibali (It./Bahrajn-Merida), 8. Poels (Niz./Sky), 9. Meintjes (JAR/SAE Team Emirates) všichni -53, 10. Bilbao (Šp./Astana) -1:02. Průběžné pořadí: 1. Froome 62:06:25, 2. Nibali -1:01, 3. Zakarin -2:08, 4. Kelderman -2:11, 5. Chaves -2:39, 6. López -2:51, 7. Aru (It./Astana) -3:24, 8. Woods -3:26, 9. Contador (Šp./Trek-Segafredo) -3:59, 10. Poels -5:22.