Královna Špotáková: Dokonalý rok. Taky bych se zvolila

Prohlédněte si fotogalerii z vyhlášení ankety Sportovec roku 2012
Barbora Špotáková nedorazila na vyhlašování sportovní ankety sama, ale se svým doposud nenarozeným potomkem..
Aby se znovu po čtyřech letech stala královnou českého sportu...
Špotáková elegantně pozdravila diváky...
...nebo ji snad koruna na hlavě tlačila?
Foto: Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 12. 2012 6:00
Oštěpařka Barbora Špotáková podruhé kralovala v anketě Sportovec roku.

Praha - "Mám odpracováno," řekla si s radostí Barbora Špotáková poté, co se stala Sportovcem roku 2012.

Skvělou sezonu, v níž obhájila olympijské zlato a opanovala Diamantovou ligu, završila 31letá oštěpařka druhým triumfem v této prestižní anketě a prodloužila v ní nadvládu ženského pohlaví na sedm let.

Dokonalý rok

"Byl to dokonalý rok," zářila jako obvykle Špotáková, která čeká narození prvního potomka.

I proto mohla sebevědomě přiznat, že své vítězství považuje za spravedlivé. "Je to těžké hodnotit, ale upřímně řeknu, že kdybych byla novinář, volila bych Špotákovou," řekla.

"Víc jsem v atletice udělat nemohla. Podařilo se mi všechno. Jedině, že bych vyhrála všechny závody, to ale zní šíleně," usmívala se dvojnásobná olympijská vítězka. Zároveň přiznala, že oproti prvnímu triumfu bylo pro ni letošní vítězství v této anketě těžší.

Uznání za dokonalou sezonu si Špotáková vysloužila mj. i od nejlepšího kolektivu - vítězů tenisového Davis Cupu. "Co udělat, abychom se stali Sportovci roku? Vyhrát olympiádu v hodu oštěpem. A to minimálně dvakrát za sebou," měl jasno žertující Radek Štěpánek.

Nervy přenechala tenistům

Zatímco další tři čeští zlatí medailisté z Londýna většinou o svých triumfech rozhodovali až v posledních chvílích, což si Špotáková také prožila před čtyřmi lety v Pekingu, letos průběh finále držela od počátku pevně v rukou.

"Takových dramat jsem už zažila... Tak jsem chtěla naopak klidný závod a to se povedlo. Někdy závod ten náboj má, někdy nemá, to se tak prostě sejde," řekla.

Nervy drásající bitvy ráda tentokrát přenechala tenistům v boji o ´salátovou mísu´. "Ti to za ten rok 2012 vybrali neskutečně."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy