Královna násilí rozrušila svět. Brazilka v UFC vypáčila soupeřce koleno

Sport Sport
20. 7. 2020 7:25
Říkají jí Queen of Violence, tedy Královna násilí. Brazilská bojovnice Ariane Lipski během víkendového podniku UFC v Abú Zabí znovu přesvědčila o své proslulé brutalitě. Soupeřku a krajanku nekompromisně poslala do nemocnice.
Kandidát na submisi roku. Ariane Lipski nekompromisně zničila krajanku.
Kandidát na submisi roku. Ariane Lipski nekompromisně zničila krajanku. | Foto: Reuters

V duelu muší váhy se šestadvacetiletá favoritka bez jakéhokoli váhání pustila do o rok starší soupeřky, během pár vteřin ji z boxerského postoje dostala na zem. A tam Luana Carolina odolávala jen chvíli.

Přesně po 88 sekundách prvního kola se v kleci ozval křik plný bolesti a zděšení. Carolina nedokázala ubránit před soupeřkou svou levou nohu, Lipski na ní nasadila páku a koleno se okamžitě vytočilo do zcela nepřirozené polohy.

Utkání bylo okamžitě ukončeno a Lipski mohla slavit. Dostála své přezdívce a znovu rozrušila svět smíšených bojových umění.

Ve chvíli, kdy s vítěznými gesty skákala na klec, zatímco se její zničená soupeřka na zemi svíjela bolestí se slzami v očích, odborníci, ale i běžní fanoušci měli jasno: Carolina zákonitě musela utrpět vážnou zlomeninu.

To se nakonec naštěstí nepotvrdilo. Koleno obrovský nápor vydrželo, Carolina sice během vyhlášení vítězky zůstala sedět ve svém rohu, lehký úsměv na rtech bojovnice ale přece jen fanoušky uklidnil. Následný přesun do nemocnice byl pouze preventivní a měl odhalit, jak moc byly poškozeny kolenní vazy.

Lipski zaznamenala druhou nejrychlejší submisi v historii muší váhy UFC, dostala bonus 50 tisíc dolarů za výkon večera a o jejím vypáčení kolene se už teď mluví jako o jednom z kandidátů na submisi roku.

Bojovnice, která platí za velký talent, zaznamenala druhé vítězství v řadě, poté co v úvodu roku 2019 nečekaně prohrála hned první dva své duely v UFC. V rozhovoru po víkendovém boji děkovala trenérovi, že jí dokázal znovu nahodit pošramocené sebevědomí.

"Miluju boj, miluju zápasy a ráda bavím diváky. Jsem mladá a ještě jim toho předvedu mnohem mnohem víc, než se mi povedlo dnes," prohlásila Lipski.

Ariane Lipski a její oslava.
Ariane Lipski a její oslava. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 39 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Začíná festival Prague Pride. Pražští radní vyvěsili duhovou vlajku na znamení jeho podpory

Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT+), nabídne od pondělí přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

"Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je," řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy