Kovář udržel páté čisté konto a vládne v KHL brankářům

Aktualizováno 24. 11. 2014 21:14
Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu udržel popáté v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a osamostatnil se na prvním místě této statistiky.
Jakub Kovář.
Jakub Kovář. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu udržel popáté v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a osamostatnil se na prvním místě této statistiky. Avtomobilist zvítězil nad Ufou 3:0, šestadvacetiletý český reprezentant zastavil všech 27 střel hostujícího mužstva.

S nulou zvítězil také Omsk v utkání favoritů Východní konference na ledě Magnitogorsku, autorem druhé ze čtyř branek byl Miroslav Blaťák. Český obránce po přihrávce krajana Vladimíra Sobotky využil přesilovou hru a skóroval podruhé v sezoně.

Gól Lukáše Kašpara naproti tomu jen zmírnil domácí prohru Chanty-Mansijsku s Nižněkamskem na konečných 2:4. Kašpar dal už 11 branek, z českých střelců jsou na tom lépe pouze Roman Horák z Viťazu Podolsk (15) a Jan Kovář z Magnitogorsku (12).

Jokerit Helsinky prohrál v Rize úvodní třetinu 1:3, ale nepříznivý stav dokázal otočit a nad domácím Dinamem zvítězil 4:3. Přihrávkami na všechny tři zbývající branky se o to přičinil Petr Koukal.

Na počest slavného trenéra Viktora Tichonova, který dnes zemřel, začaly všechny zápasy KHL minutou ticha. Jeho někdejší klub CSKA nastoupil s černými páskami na dresech proti Petrohradu, za nějž hraje trenérův vnuk Viktor Tichonov mladší. Reprezentační útočník přihrál na vedoucí gól hostů, druhý i třetí pak sám vstřelil, ale jeho tým s lídrem tabulky CSKA nakonec prohrál 3:5.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 2:1, Čeljabinsk - Lada Togliatti 3:1, Jekatěrinburg - Ufa 3:0 (čisté konto Jakub Kovář), Magnitogorsk - Omsk 0:4 (Blaťák 1+0, Sobotka 0+1), Chanty-Mansijsk - Nižněkamsk 2:4 (za domácí Kašpar 1+0), Dinamo Minsk - HK Soči 2:4, CSKA Moskva - Petrohrad 5:3, Dynamo Moskva - Atlant Mytišči 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Němec 0+1), Kazaň - Barys Astana 3:2, Dinamo Riga - Jokerit Helsinky 3:4 (za hosty Koukal 0+3).