Koulařka Adamsová nebude obhajovat zlato. Rio je víc než MS

ČTK ČTK
6. 8. 2015 6:28
Koulařka Valerie Adamsová z Nového Zélandu nebude koncem srpna obhajovat v Pekingu titul mistryně světa
Koulařka Valerie Adamsová.
Koulařka Valerie Adamsová. | Foto: Reuters

Wellington - Koulařka Valerie Adamsová z Nového Zélandu nebude koncem srpna obhajovat v Pekingu titul mistryně světa. Dvojnásobná olympijská vítězka se nedostala po operaci loktu a ramena do formy a raději vynechá světový šampionát, aby se připravila na olympijské hry v Riu de Janeiro v příštím roce.

"Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože jsem soutěživá, ale musím být realistická. Ještě nejsem stoprocentní a mám před sebou hodně práce. Šampionát mi bude chybět, ale všechno směřuje k olympiádě," řekla Adamsová, která by mohla v Riu zkompletovat po titulech v Pekingu 2008 a Londýnu 2012 zlatý hattrick.

Nejlepší atletka světa za loňský rok Adamsová podstoupila operaci loni v září a při návratu nepřekonala metu 19 metrů. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži začátkem července proto skončila její pět let trvající šňůra 56 vítězství.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy