Koulař Prášil prohrál v Berlíně jen s mistrem světa Storlem

1. 9. 2013 17:15
Výkonem 20,79 metru nestačil Ladislav Prášil jen na dvojnásobného mistra světa Davida Storla | Foto: Reuters

Berlín - Druhé místo obsadil koulař Ladislav Prášil na tradičním atletickém mítinku ISTAF v Berlíně.

Týden po vítězství ve Varšavě, kde překonal hranici 21 metrů, dnes výkonem 20,79 metru nestačil jen na dvojnásobného mistra světa Davida Storla.

Německý vrhač porazil pátého koulaře z nedávného šampionátu v Moskvě o 12 centimetrů.

Abakumovová hodila výkon sezony

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová hodila v Berlíně letošní světové maximum 70,53 metru. Pro bronzovou medailistku z mistrovství světa v Moskvě to byl třetí nejdelší výkon v kariéře.

Hranice 70 metrů padla téměř přesně po dvou letech. Naposledy ji překonaly právě Abakumovová na mistrovství světa v Tegu, kde zvítězila výkonem 71,99 před Barborou Špotákovou (71,58), která letošní sezonu vynechává kvůli mateřské pauze.

Za pět let starým světovým rekordem české oštěpařky dnes Abakumovová zaostala o 175 cm.

Po moskevském šampionátu, který pro ni skončil zklamáním, ruská vrhačka vyhrála i čtvrtou soutěž, do níž nastoupila.

Druhou Němku Lindu Stahlovou dnes porazila téměř o pět metrů. Úřadující mistryně světa Christina Obergföllová skončila třetí výkonem 63,30.