Koulař Prášil prohrál v Berlíně jen s mistrem světa Storlem

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 9. 2013 17:15
Druhé místo obsadil koulař Ladislav Prášil na tradičním atletickém mítinku ISTAF v Berlíně.
Výkonem 20,79 metru nestačil Ladislav Prášil jen na dvojnásobného mistra světa Davida Storla
Výkonem 20,79 metru nestačil Ladislav Prášil jen na dvojnásobného mistra světa Davida Storla | Foto: Reuters

Berlín - Druhé místo obsadil koulař Ladislav Prášil na tradičním atletickém mítinku ISTAF v Berlíně.

Týden po vítězství ve Varšavě, kde překonal hranici 21 metrů, dnes výkonem 20,79 metru nestačil jen na dvojnásobného mistra světa Davida Storla.

Německý vrhač porazil pátého koulaře z nedávného šampionátu v Moskvě o 12 centimetrů.

Abakumovová hodila výkon sezony

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová hodila v Berlíně letošní světové maximum 70,53 metru. Pro bronzovou medailistku z mistrovství světa v Moskvě to byl třetí nejdelší výkon v kariéře.

Hranice 70 metrů padla téměř přesně po dvou letech. Naposledy ji překonaly právě Abakumovová na mistrovství světa v Tegu, kde zvítězila výkonem 71,99 před Barborou Špotákovou (71,58), která letošní sezonu vynechává kvůli mateřské pauze.

Za pět let starým světovým rekordem české oštěpařky dnes Abakumovová zaostala o 175 cm.

Po moskevském šampionátu, který pro ni skončil zklamáním, ruská vrhačka vyhrála i čtvrtou soutěž, do níž nastoupila.

Druhou Němku Lindu Stahlovou dnes porazila téměř o pět metrů. Úřadující mistryně světa Christina Obergföllová skončila třetí výkonem 63,30.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Sněmovna poslankyni SPD Maříkovou nevydala k stíhání za výroky o migrantech

Policie nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její loňské výroky o migrantech. Sněmovna ji k trestnímu stíhání nevydala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy