Koukalová při obhajobě titulu v Hobartu vypadla v 1. kole

11. 1. 2015 10:34
Klára Koukalová.
Klára Koukalová. | Foto: ČTK

Hobart  - Tenistka Klára Koukalová neuspěla ani v druhém utkání v nové sezoně. Na turnaji v Hobartu, kde byla loni ve finále, dnes vypadla v prvním kole s Japonkou Kurumi Naraovou.

Šestá nasazená česká hráčka sice v úvodním setu nadělila soupeřce "kanára", další dvě sady ale prohrála 2:6 a 1:6. Naraové, která je v žebříčku WTA o šest příček za ní na 45. místě, podlehla Koukalová i v druhém vzájemném duelu.

Turnaj v Hobartu bude pokračovat už bez české účasti. Z kvalifikace do hlavní soutěže nepostoupila devatenáctiletá Barbora Krejčíková, která v závěrečném třetím kole podlehla Ukrajince Kateryně Kozlovové 0:6, 5:7. Předtím svěřenkyně Jany Novotný zdolala Belgičanku Alison van Uytvanckovou a Nizozemku Kiki Bertensovou.

Tenisový turnaj žen v Hobartu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Naraová (Jap.) - Koukalová (6-ČR) 0:6, 6:2, 6:1, Stephensová (5-USA) - Niculescuová (Rum.) 6:4, 6:2, Kanepiová (Est.) - Puigová (Portor.) 6:4, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Čepelová, Rosolská (SR./Pol.) - Chia-Jung Chuang, Hrdinová (Tchaj-wan/ČR) 4:6, 6:4, 10:4.