Aktualizováno 17. 6. 2015 16:44
V osmifinále Koukalovou čeká turnajová jednička Simona Halepová z Rumunska.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Birmingham - Tenistka Barbora Strýcová porazila na turnaji v Birminghamu v druhém kole v českém souboji Lucii Hradeckou 6:3, 6:4 a dál drží šanci na zopakování loňské finálové účasti.

Do osmifinále dnes postoupila i Klára Koukalová, která zvítězila nad šestnáctou nasazenou Francouzku Caroline Garciaovou za necelou hodinu 6:3, 6:0. V příštím utkání ji čeká turnajová jednička Simona Halepová z Rumunska.

Koukalová se oklepala z mizerného úvodu

Třiatřicetiletá Koukalová, jež byla v Birminghamu loni ve čtvrtfinále, sice zahájila zápas ztrátou podání, pak už ale při svém servisu nezaváhala. První set získala 92. hráčka světového žebříčku za půl hodiny a v druhé sadě nadělila soupeřce "kanára" za 25 minut.

S Halepovou se Koukalová utká potřetí v kariéře, zatím mají vzájemnou bilanci vyrovnanou. Poslední duel v roce 2012 vyhrála aktuální světová trojka.

Strýcová potvrdila roli favoritky

Nasazená desítka Strýcová v utkání s Hradeckou ztratila v každém setu jen jednou podání a za necelou hodinu a půl se radovala z postupu. V pátém vzájemném zápase si připsala čtvrtou výhru. Její další soupeřkou bude Francouzka Kristina Mladenovicová, která vyřadila turnajovou pětku Eugenii Bouchardovou z Kanady.

Ze hry venku už je loňská finálová přemožitelka Strýcové Srbka Ana Ivanovičová. Druhá nasazená hráčka podlehla ve třech setech Portugalce Michelle Larcherové De Britové, 135. hráčce světového žebříčku, která do hlavní soutěže prošla z kvalifikace.

Už v úterý postoupila do osmifinále Kateřina Siniaková. První zápas na turnaji dnes čeká Karolínu Plíškovou, nasazená šestka měla v úvodním kole volný los.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Koukalová (ČR) - Garciaová (16-Fr.) 6:3, 6:0, Strýcová (10-ČR) - Hradecká (ČR) 6:3, 6:4, De Britová (Portug.) - Ivanovičová (2-Srb.) 6:4, 3:6, 7:6 (8:6), Suárezová (3-Šp.) - Babosová (Maď.) 6:2, 3:6, 6:4, Kerberová (4-Něm.) - Pironkovová (Bulh.) 6:4, 2:6, 6:4, Mladenovicová (Fr.) - Bouchardová (5-Kan.) 6:3, 4:6, 6:0, Lisická (8-Něm.) - Bencicová (Švýc.) 6:1, 7:6 (7:4), Dijasová (Kaz.) - Azarenková (12-Běl.) bez boje, Kuzněcovová (13-Rus.) - Kruničová (Srb.) 6:2, 6:1, Jankovičová (15-Srb.) - Dellacquaová (Austr.) 7:6 (13:11), 6:3, Hantuchová (SR) - Erakovicová (N. Zél.) 7:6 (8:6), 6:4, McHaleová (USA) - Doiová (Jap.) 6:3, 6:4, Rybáriková - A.K. Schmiedlová (obě SR) 7:6 (7:0), 6:1.