Koukal vypadl v Baku ve čtvrtfinále, je bez medaile

26. 6. 2015 10:40
Badmintonista Petr Koukal na Evropských hrách v Baku medaili nezíská.
Petr Koukal.

Baku - Badmintonista Petr Koukal na Evropských hrách v Baku medaili nezíská. V boji o postup do semifinále český reprezentant prohrál 1:2 na sety s Němcem Dieterem Domkem. Ve čtvrtfinále neuspěl ani smíšený pár Alžběta Bášová, Jakub Bitman.

Judista Jaromír Ježek sice porazil nasazenou jedničku ve váze do 73 kilogramů, ale pak mu těsně unikl postup do čtvrtfinále.

Devětadvacetiletý Koukal procházel dosavadním průběhem turnaje bez ztráty setu, o ten však přišel hned na úvod svého pátého duelu v Baku. Na prohru první sady poměrem 18:21 dokázal zareagovat stejným výsledkem a vynutil si rozhodující set, v němž ale od začátku ztrácel.

Po katastrofálním úvodu a skóre 0:6 sice dokázal Koukal v průběhu sady snížit na rozdíl jednoho bodu, více mu však soupeř nedovolil. Domke využil hned první mečbol za stavu 20:17, když český badmintonista zahrál do sítě, a postoupil do semifinále.

"Chybělo mi trochu více rozvahy v klíčových momentech a lepší taktické rozhodnutí během výměn. A schopnost ukončit výměny v momentech, kdy jsem si to vypracoval. Často jsem se v dlouhých výměnách dostal do situace, kdy mi nahrál a měl přijít úder, který to zakončí na čáru, nebo jeho utopí," řekl Koukal. Řadu dlouhých výměn ukončila chyba českého reprezentanta. "To ho ještě psychicky posílí. Takových momentů tam bylo pět nebo šest v celém zápase a to je přesně ten rozdíl, o který to nakonec bylo," uvedl Koukal.

Velmi dobře rozjetý turnaj judistů měl Jaromír Ježek, který nejprve zdolal Němce Christophera Völka a následně i nasazenou jedničku a domácího favorita Rustama Orujova, jenže v osmifinále smolně podlehl Nikolu Gusičovi z Černé Hory. Deset vteřin před koncem mu sice vyšel chvat na juko, který měl stačit na vítězství, ale soupeř přešel do kontradržení. Udržel Ježka na ipon a postoupil na jeho úkor.