Koudelku doprovodí do závodu v Lillehammeru Matura a Hlava

ČTK ČTK
5. 12. 2014 21:49
Jan Matura a Lukáš Hlava se v sobotním závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru připojí k Romanu Koudelkovi.
Jan Matura
Jan Matura | Foto: CPA Eduard Erben

Lillehammer (Norsko) - Jan Matura a Lukáš Hlava se v sobotním závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru připojí k Romanu Koudelkovi, který měl start jistý díky třetímu místu v průběžném pořadí seriálu. Antonín Hájek z kvalifikace nepostoupil.

Oba úspěšní Češi přitom figurovali až v závěru postupující čtyřicítky. Matura skočil 119 metrů a byl šestatřicátý, Hlava skokem o metr kratším těsně uhájil čtyřicátou pozici. Hájek obsadil 56. místo, dopadl na 108,5 metru.

Kvalifikaci vyhrál Japonec Junširo Kobajaši (129,5 m), ze skupiny předem jistých účastníků závodu skočil nejdál Nor Anders Fannemel (134,5). Vítěz úvodního závodu SP v Klingenthalu Koudelka kvalifikační skok vynechal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy