Koudelku doprovodí do závodu v Lillehammeru Matura a Hlava

5. 12. 2014 21:49
Jan Matura a Lukáš Hlava se v sobotním závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru připojí k Romanu Koudelkovi.
Jan Matura
Jan Matura | Foto: CPA Eduard Erben

Lillehammer (Norsko) - Jan Matura a Lukáš Hlava se v sobotním závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru připojí k Romanu Koudelkovi, který měl start jistý díky třetímu místu v průběžném pořadí seriálu. Antonín Hájek z kvalifikace nepostoupil.

Oba úspěšní Češi přitom figurovali až v závěru postupující čtyřicítky. Matura skočil 119 metrů a byl šestatřicátý, Hlava skokem o metr kratším těsně uhájil čtyřicátou pozici. Hájek obsadil 56. místo, dopadl na 108,5 metru.

Kvalifikaci vyhrál Japonec Junširo Kobajaši (129,5 m), ze skupiny předem jistých účastníků závodu skočil nejdál Nor Anders Fannemel (134,5). Vítěz úvodního závodu SP v Klingenthalu Koudelka kvalifikační skok vynechal.