Koudelka propuštěn domů, v Harrachově ale skákat nebude

ČTK ČTK
10. 12. 2011 16:37
Zraněný skokan opustil nemocnici, fit však ještě není
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Ondřej Besperát

Harrachov - Nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka byl po vážném pádu ve čtvrtečním tréninku propuštěn z nemocnice, ale v nedělním závodu Světového poháru v Harrachově skákat nebude.

Rozhodl se kvůli tomu, že se ještě necítí úplně v pořádku zejména koordinačně. Příští týden při pokračování Světového poháru v Engelbergu však prý už nastoupí.

"Skákat nebudu, protože ještě ta koncentrace, stabilizace a koordinace není úplně v pohodě. Nemá cenu něco riskovat," řekl Koudelka už v areálu harrachovských můstků.

Čtěte také:
V Harrachově se blýskl Hlava, vyhrál Schlierenzauer
Skokan Koudelka měl při tréninku v Harrachově vážný pád

Skokané koordinační vlastnosti testují chozením po laně či dřepy na jedné noze, ale to český závodník dnes vůbec dělat nemusel. "Stačilo, když jsem vyšel z nemocničního pokoje. Cítil jsem se dezorientovaný, trochu jsem se motal," přiznal.

Foto: Reuters

Už v pátek hovořil o tom, že se po pádu na hlavu ve stokilometrové rychlosti, který způsobilo uvolnění vázání ve čtvrtečním druhém tréninkovém skoku, cítil, jako kdyby měl šest promile alkoholu v krvi.

"Tak teď už je to jen dva, takže ještě pár dní a bude to dobrý," vtipkoval Koudelka. "Ale podívejte, jakej to na mě má dobrý vliv," žertoval a ukázal naprosto klidné ruce, které se mu jinak za letu třesou.

Návratem Koudelky pod můstky se do českého celku vrátil týmový duch, protože rodák z Lomnice nad Popelkou je známý svým hecováním. Právě včas před závodem družstev. "Já strašně nerad prohrávám, snažím se to vždycky vyburcovat. Teď se cítím trochu jako maskot, protože to je pro mě nová zkušenost, kdy v týmech na to jen koukám. Ale budu držet palce," prohlásil.

Příští týden Koudelka odjede do Ramsau na trénink. "Abych si zatrénoval na malém můstku pro pocit," plánoval skokan. Další víkend jsou na programu dva závody na velkém můstku v Engelbergu.

"Tam už to bude dobré," věřil Koudelka. Může se ale stát, že vypadne z desítky průběžného pořadí Světového poháru a bude muset absolvovat kvalifikaci. "To nejspíš nastane, holt ji budu skákat, ale já věřím, když se zkoncentruju, tak se do té desítky dostanu zpátky," dodal.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy