Rafinované podvádění při mistrovské jízdě. Houston dostal od MLB tvrdý trest

ČTK ČTK
13. 1. 2020 21:09
Trenér baseballistů Hostonu A.J. Hinch a generální manažer Jeff Luhnow dostali od vedení MLB roční zákaz činnosti za podvádění během mistrovské sezony 2017. Majitel klubu je následně propustil. Klub navíc musí za "kradení" signálů soupeřících týmů zaplatit maximální možnou pokutu pět milionů dolarů (113 milionů korun) a přijde o výběry v prvním a druhém kole příštích dvou draftů.
Aug 13, 2019; Chicago, IL, USA; Houston Astros catcher Robinson Chirinos (28) tags out Chicago White Sox catcher Welington Castillo (21) at home plate during the second i
Aug 13, 2019; Chicago, IL, USA; Houston Astros catcher Robinson Chirinos (28) tags out Chicago White Sox catcher Welington Castillo (21) at home plate during the second i | Foto: Reuters

Komisionář MLB Rob Manfred vynesl přísný trest zhruba dva měsíce poté, co sportovní web The Athletic poprvé informoval o tom, že Astros v roce 2017 podváděli. Signály soupeřů natáčela kamera ve středním poli a záběry z ní sledoval pracovník klubu v tunelu na stadionu. Klepáním do odpadkového koše pak hráčům a trenérům naznačoval, jaký typ nadhozu soupeř zvolí.

"Ani jeden z nich s tím nezačal, ale také s tím ani jeden z nich nic neudělal. Na klub a město mám vyšší nároky," odůvodnil propuštění Hinche a a Luhnowa majitel Astros Jim Crane.

Baseballisté Houstonu porazili ve Světové sérii v roce 2017 v sedmi zápasech Los Angeles Dodgers a získali první titul v klubové historii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy